Warhammer 40K: Dawn of War 3 je mrtvý. Přídavku s Nekrony se nedočkáme

Ještě měsíc před loňským vydáním Warhammeru 40.000: Dawn of War 3 slibovali autoři, že se určitě dočkáme nějakého obsahového přídavku. Jenže situace se bohužel změnila a veškeré naděje na rozšíření hry teď padly.

Přestože má Dawn of War 3 věrnou hráčskou základnu, nedokázalo naplnit stanovené cíle a neprodávalo se tak dobře, jak jsme očekávali. Je to pro nás obtížné jako pro vývojáře, kteří pro své hráče chtějí vytvářet fantastické hry a je to pro nás obtížné také jako pro lidi, kterým záleží na jejich práci,” stojí v prohlášení vývojářského studia Relic Entertainment. “Když se hra prodává hůře než jste očekávali, musíte změnit plány. V případě Dawn of War 3 zkrátka nemáme tak velkou bázi, pro kterou bychom mohli produkovat větší obsahové přídavky. Úzce spolupracujeme se Segou a Games Workshop, abychom pro hru našli nejlepší cestu do budoucna a zároveň se mohli koncentrovat na další projekty.

Něco končí a něco začíná

Vzdejme vývojářům hold za upřímné prohlášení, ve kterém nemalují nic narůžovo a mluví jasnou řečí. Dawn of War 3 zkrátka nemělo očekávaný úspěch, což není problém jen pro případné datadisky, ale také další díly. Tato oblíbená strategická série tak zřejmě na nějakou dobu řekla poslední slovo.

Pro fanoušky Dawn of War 3 je to velká rána, protože měli přislíbený alespoň jeden přídavek, ve kterém do hry měla přibýt rasa Nekronů. Autoři to jednak před vydáním potvrdili a navíc stvrdili odkazem, který následoval po titulcích třetího dílu.

Relic Entertainment má naštěstí o práci postaráno. Microsoft mu totiž svěřil vývoj Age of Empires 4, takže um a know-how těchto tradičních tvůrců skvělých strategických her nepřijde vniveč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na