Zaklínač se vyplatil. Jeho autoři stojí 43 miliardy korun

Zaklínač 3: Divoký hon

Stále má cenu dělat opravdu kvalitní, prvotřídní věci. Právě se o tom přesvědčili tvůrci herní série o Zaklínačovi, kteří v poslední finanční zprávě prezentovali úžasná čísla. Investoři společnosti CD Projekt Red věří – na burze má hodnotu dvou miliard dolarů, tedy přibližně 43 miliard korun. To je dvakrát více než loni.

Za první polovině roku 2017 vydělala polská firma 72 milionů dolarů a celých 33 milionů z toho tvořil zisk. Takovou míru ziskovosti má naprosté minimum firem po celém světě. Je to sice o 20 % méně než ve stejném období předchozího roku, ale je třeba vzít v potaz, že poslední, třetí díl Zaklínače vyšel už v roce 2015 a příjmy postupem času klesají. Přesto se drží velmi vysoko. Série o Zaklínačovi nadále zůstává s obrovským náskokem nejdůležitějším zdrojem příjmů CD Projektu.

Zaklínač vydělal dvakrát více než aktuálně druhý největší projekt společnosti, kterým je platforma pro digitální distribuci her GOG.com. Ta do firemní kasy přinesla 27 milionů, zatímco Zaklínač 50 milionů.

Kartičky a punk

V blízké budoucnosti tvůrci jako svůj nejvýznamnější projekt jmenují karetní hru Gwent, která vznikla jako minihra v Zaklínačovi, aby se později osamostatnila a zadělala na další zajímavý zdroj příjmů, který bude vynášet prostřednictvím prodeje kartiček, nového obsahu, singleplayerových kampaní a e-sportu.

Ve střednědobé budoucnosti je ale jasně nejdůležitějším projektem Cyberpunk 2077. Jeho vývoj je však velmi náročný, a tak část studia vytíží na další roky. V tomto ohledu si autoři pochvalují přechod na model dvou sérií, kdy se mohou věnovat dvěma značkám zároveň a do budoucna si tak zajistit rychlejší průběh vydávání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na