Assassin’s Creed: Odyssey je nejhranějším dílem série. Série má opět vzestupnou tendenci

Po vydání Assassin’s Creed 4: Black Flag to s oblíbenou sérií o řádu asasínů šlo dosti z kopce. Pirátské dobrodružství se ještě dokázalo ve svůj nejlepší moment dostat téměř na 16 tisíc zároveň hrajících hráčů na Steamu. Ale Assassin’s Creed: Unity už ve svůj nejlepší okamžik zaznamenal pouhých 5432 hráčů a Assassin’s Creed: Syndicate pak dokonce jen 3634 hráčů.

V roce 2017 se o zvrácení trendu postaral Assassin’s Creed: Origins (recenze) a zdá se, že Assassin’s Creed: Odyssey (recenze) křivku obliby vychýlil ještě více vzhůru. Mohlo se zdát, že Odyssey bude mít těžké překonat vrchol Origins v podobě 41 000 souběžně hrajících lidí. Ale Assassin’s Creed: Odyssey to dokázal a krátce po vydání se dostal na Steamu dokonce na 62 tisíc hráčů.

Jde o úspěch, který Ubisoft v příštím roce nezopakuje, protože se rozhodl dát sérii opět zaslouženou pauzu. Podobně jako v Rainbow Six: Siege chce ale pro Odyssey vytvářet neustále nový obsah a držet tak hráče při chuti.

Pokud jde o pokračování série, které tak vyjde nejdříve v roce 2020, autoři naznačili, že by opět mohlo obsahovat multiplayer. Ten byl v Syndicate bez náhrady zrušen.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mrsina
Host
Mrsina

Asi proto, protože se to dava gratis k ssd 😀

autopsy
Host
autopsy

jasny.. a ssd si totiz kupuji desetitisice lidi, kdyz to tak lehce prekonalo Origins …. 😀