Automatizovaný systém hlasových zpráv pro call centra

Kontakt se zákazníkem je při budování vztahů a budování důvěry zásadní. Proto všude tam, kde je nezbytné telefonní spojení, je vhodné použít systém, který zlepší komunikaci, připojení k příslušnému oddělení a zvýší jistotu, že číslo nebude nikdy obsazeno. Toto řešení nabízí automatizovaný systém hlasových zpráv. Komunikační systém, díky kterému volající dostávají interaktivní službu, je pro firmy vynikající volbou na základě častého kontaktu se zákazníkem.

Automatizované systémy hlasových zpráv jsou budoucnost

Automatizace je v odvětví zákaznických služeb stále vyšší a technologické společnosti odhadují, že 85% všech interakcí se zákazníky bude do roku 2021 zpracováno bez lidského operátora.

Jak mohou manažeři zákaznické podpory zajistit, aby drželi krok s tempem změn? Stačí se naučit používat automatizované systémy hlasových zpráv. Automatizovaný systém hlasových zpráv je typ telefonního systému, který komunikuje s většinou uživatelů pomocí jednoduchých hlasových příkazů. Většina lidí má zkušenosti s interaktivním systémem hlasové odezvy voláním na zákaznické linky telefonních operátorů a velkých společností. S poklesem nákladů začíná tuto technologii využívat i mnoho menších společností.

Při volání do kontaktního call centra je obvykle poměrně snadné určit, zda mluvíte se skutečnou osobou nebo se nahranou zprávou. Pokud zpráva obsahuje možnosti, znamená to, že používáte interaktivní systém hlasové odezvy. Při poskytování informací dostanete hlasovou odpověď.

Většina interaktivních systémů hlasové odezvy je provozována dvěma způsoby. Volající zadává informace pomocí tlačítek telefonu nebo softwaru pro rozpoznávání hlasu. Při používání telefonních kláves je interaktivní software pro odezvu hlasu schopen určit, které tlačítko je stisknuto pomocí specifické dvojité vícetónové frekvence dané klávesy. Každé tlačítko na telefonu vydává vysokofrekvenční i nízkofrekvenční zvuk, který se nikdy nezmění. Software proto snadno rozpozná, které tlačítko bylo stisknuto. Stále více společností začíná používat software pro rozpoznávání hlasu místo klávesnice, protože technologie se stává dostupnější.

Úspora nákladů

Výhody interaktivního systému hlasové odezvy se týkají především úspory nákladů. Volající mohou být přesměrováni na konkrétní místa, aniž by se museli bát neustálého přesměrovávání mezi různými odděleními firmy. Pro firmy je platba za tento systém levnější, než neustále platit někoho za stejnou práci každý rok. Kromě toho se systémy stávají intuitivnějšími a lepšími při přesměrování volajících do oblastí zájmu, aniž by museli volající konkrétně reagovat.

Existují také nevýhody interaktivních systémů hlasové odezvy. Někteří lidé neradi mluví s počítači prostřednictvím automatizovaného systému. Raději mluví s živými operátory. Jiní mohou mít potíže s mluvením, což ztěžuje softwaru pro rozpoznávání hlasu porozumět tomu, co říkají.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na