Battlefield 5 prodal 7 milionů kopií. EA je z něj přesto zklamané

Pro vydavatelskou společnost Electronic Arts byla loňská online akce Battlefield 5 asi největším želízkem v ohni pro klíčový třetí kvartál fiskálního roku. Už před vydáním bylo přitom leccos špatně a vydavatel doslova válčil přes média s hráčskou komunitou, které se nelíbil příliš akční přístup, případě zbytečné protežování žen, které v druhé světové válce neměly takřka žádné zastoupení, ale ve hře hrály důležitou roli.

Electronic Arts si od Battlefield 5 přesto slibovalo vysoké prodeje. Nakonec se dosud podařilo udat 7,3 milionů kusů, což zní jako velice hezké číslo, ovšem nikoliv pro EA. Šéf společnost Andrew Wilson vyjádřil nad výkonem hry zklamání s tím, že čekal alespoň o milion vyšší prodeje. Právě na tento titul také svedl skutečnost, že se EA nepodařilo naplnit vlastní odhady obratu za třetí čtvrtletí fiskálního roku. EA v tomto čtvrtletí vydělalo 1,289 miliardy dolarů, ovšem cílilo na vyšší metu – 1,375 miliardy.

Zajímavé je, že něco podobného se EA přihodilo také v roce 2017, kdy uvádělo na trh očekávanou online akci Star Wars: Battlefront 2. Také jí se prodalo slušné množství, nikoliv ale tolik, aby mohla být označena za úspěšnou. Tehdy jí srazila především kauza kolem mikrotransakcí.

Andrew Wilson je každopádně optimistický co se týče budoucnosti. EA brzy uvede na trh Anthem, což je očekávaná online akce od Bioware, jejíž prodeje by měly být rovněž ve vyšších milionech. Včera pak překvapivě vypustila na trh free2play akci Apex Legends, která má konkurovat Fortnite a PUBG a zatím se jí docela daří.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na