Blizzard zakázal kamery a rozhovory na turnajích. Ve hře je i zrušení BlizzConu

Kritika směřovaná na adresu kdysi oblíbeného vývojářského studia Blizzard neustává. Jednotlivé kroky firmy, které učinila v návaznosti na prohlášení jednoho z profesionálních hráčů Hearthstone, vyústily v situaci, která se nedá nazvat jinak než jako PR katastrofa. Jakoby si Blizzard nemohl pomoct a neustále proti sobě poštvával veřejnost.

Firma na poslední události zareagovala dosti zvláštně, a to tak, že všem účastníkům šampionátu Hearthstone Collegiate zakázala se veřejně ukazovat a vyjadřovat. Společnost znemožnila týmům vzít si na turnaj vlastní kamery a dokonce i dávat rozhovory. Bylo totiž velmi pravděpodobné, že se někteří hráči vysloví negativně proti Blizzardu, případně opět vůči Číně. Od postižení hráče, který je známý pod nickem Blitzchung, je firma ve velmi prekérní situaci. Příliš jí nepomohlo ani prohlášení jejího výkonného ředitele J. Allena Bracka, který sice vyslovil něco jako omluvu a trest hráči zmírnil, ale podle komunity to bylo alibistické a nedostatečné.

Tip na článek:  Blizzard čelí bojkotu kvůli nadbíhání Číně. Protestují už i jeho zaměstnanci

Aktuální zákazy na turnajích navíc vedou k tomu, že je Blizzard ve výsledku kritizován ještě tvrději. Začínají se dokonce objevovat hlasy, zda nebude zrušena každoroční velkolepá akce BlizzCon, jež má proběhnout ve dnech 1. a 2. listopadu. Je totiž otázkou, jak by se firma vypořádala s možnými protesty a nechtěnými dotazy na tomto eventu, jenž má především podporovat značku Blizzardu a jeho sérií.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 3.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arbiter
Host
Arbiter

Blizzcon se porada uz v listopadu. Tim hur pro ne, protoze je mensi sance, ze uz ta bublina splaskne

Dahakere
Host
Dahakere

No jo je to reakce na to co předvádí “fanoušci” a hráči. Potom co ti 3 s prominutím blbečci po hře vytáhnou kus papíru s nápisem, aby lidé bojkotovali Blizzard, ještě napsaný/nakreslený hůř jak od děcka ve školce, se není čemu divit. A proč bych měl rušit nějaké předobědnávky a přestat od nich hrát hry, když se u nich bavím ? Protože nějaká skupinka lidí si nenašla zrovna na internetu jinou aférku, díky které se může cítit jako ta správná strana bojovníků za mír a lásku ? A ne nepodporuji ani komunismus a ani se mi nelíbí co se tam… Číst vice »

LordArthas
Host
LordArthas

Přesně tak… Ty lidi už jen poškozují ostatní co se chtějí hrama fakt bavit a ty co se účastní turnajů a vystavují tomu i komentátory, přijde mi to dosti sobecké vůči ostatním… Už jde jen o hon na Blizzard… Přitom by měli když už protestovat vůči zdroji případně se zapojit do všech skupin různých firem… Ale co naplat, snad to neovlivní negativně Blizzcon…
Asi nejlepší vyjádření je od Czechclouda (to konečné shrnutí)

Roman
Host
Roman

blizzcon neni v prosinci ale v listopadu… je tam chyba

Petr Novák
Host
Petr Novák

A Blizzard padá a padá a padá… Chjo:(( přemýšlím o zrušení předobjednávky remaku Warcraft 3 :((( nejak v Blizzard ztrácím důvěru. Bohužel je to jen nepatrnej obrázek dnešní doby.