Epic Games Store už má 61 milionů uživatelů. Jak si vede Steam?

Foto: Epic Games Store

Epic Games Store hlásí silná čísla. Jak vyplývá z tiskové zprávy této platformy, činil měsíční počet jejích uživatelů naposledy 61 milionů. Maximem pak bylo 13 milionů současně aktivních hráčů. To jsou čísla, která jsou i ve srovnání se Steamem více než slušná.

Kolik uživatelů má Steam?

Epic Games Store sice mocně dotahuje, ale Steam stále těží z obrovského náskoku, který se však povážlivě ztenčuje. Pravdou je, že uprostřed koronavirové krize hlásil Steam rekord v podobě překonání hranice 20 milionů souběžně aktivních hráčů. Pokud jde o celková čísla za měsíc, poslední rekord je znám už z roku 2019, kdy platforma zaznamenala téměř 95 milionů uživatelů. Steam tak stále vede, ale už nepůsobí nikterak nedostižně.

Důvody úspěchu Epic Games Store

Oproti Steamu je Epic Games Store novou službou, která odstartovala v prosinci 2018, kdy jí však ještě věřil málokdo, a to i kvůli tomu, že ji řada hráčů hlasitě odmítala a bojkotovala. Přesto od té doby neustále stoupá. Základem byl každopádně solidní start, který obstarala exkluzivita Fortnite, jež je stále extrémně oblíbené. Jen díky této hře získal obchod do začátku miliony hráčů.

Čtěte také: Padající prodeje PC her má na svědomí konkurenční boj Steamu a Epic Store, míní analytik

Dalším klíčem k úspěchu Epic Games Store se ukazují být pravidelné hry zdarma. Zdaleka přitom nejde o tituly, které nikdo nechce, ale velmi kvalitní kousky, které v drtivé většině stojí za to si zahrát. V uplynulých týdnech se potom Epic Games pochlapili a uvolnili bezplatně takové pecky jako Kingdom Come: DeliveranceGTA 5, Civilization 6 nebo Borderlands. Tyto dárečky si přitom uživatelé mohou nechat napořád.

V neposlední řadě jsou to exkluzivní tituly, co stojí za oblibou Epic Games Store. Pravdou je, že jsou draze zaplacené, ale pokud jste si chtěli zahrát Metro: Exodus, Borderlands 3 nebo World War Z v době vydání, na Steamu jste zkrátka neuspěli. Jsou to přitom právě exkluzivity, které stojí za bojkotem služby a dotyčných titulů ze strany některých hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Larion
Host
Larion

Otázkou je, kolik z uživatelů Epicu si tam opravdu něco koupí a kdo hraje jen hry zdarma. Já sama patřím do druhé skupiny a na Epicu jsem si žádnou hru nekoupila. Na druhou stranu na Steamu si hry kupuju celkem často.