Hry na příští generaci konzolí budou dražší. NBA 2K21 naznačuje nový standard

Foto: Take Two

Vydavatelská společnost Take Two začala na oficiálním webu nabízet předobjednávky virtuálního basketbalu NBA 2K11. Ten je specifický tím, že vyjde jak na stávající, tak novou generaci konzolí. Jak se ale ukazuje, nebude to za jedny peníze. Zatímco verze pro Playstation 4 a Xbox One budou stojí 59,99 dolarů, za next-gen verzi budou hráči muset zaplatit 69,99 dolarů. Hra je tak pro pro PS5 a Xbox Series X dražší o celých 10 dolarů, v přepočtu přibližně 240 Kč.

Podle všeho jde jen o další důkaz toho, že hry v budoucnu, kdy se plně najede na produkci pro novou generaci konzolí, podraží. Před pár dny o tomto tématu promluvil také Shawn Layden ze Sony. Podle něj jsou náklady na vývoj hry pro novou generaci konzolí o poznání vyšší. Vyslovil také názor, že by to bylo možné řešit jistým zkrácením her. Novinky zkrátka nebudou zahrnovat tolik obsahu, který se případně doplní formou zpoplatněných přídavků.

Podle společnosti Take Two je next-gen verze NBA 2K21 od počátku vyvíjena pro Playstation 5 a Xbox Series X. Kromě vylepšené grafiky slibují tvůrci bleskurychlé nahrávací časy, nové vychytávky a herní módy. Z cenové politiky každopádně vyplývá, že na bezplatný upgrade na next-gen z last-gen verzí se těšit nemůžeme. Pouze hráči, kteří si zakoupí 2K11: Mamba Forever Edition (99 dolarů), budou moci později upgradovat na verzi pro PS5 a nový Xbox.

Take-Two tak nejde cestou jiných společností, jako je CD Projekt Red, Square Enix nebo Electronic Arts, které pro své tituly Cyberpunk 2077, Marvel’s Avengers a sporty od EA Sports nabídnou bezplatný update. Je však pravděpodobné, že i tyto firmy budou do budoucna chtít pokrýt zvýšené náklady na herní vývoj a pokusí se ceny her navýšit.

Je ale také pravdou, že Take Two se svou basketbalovou sérií pravidelně budí kontroverze. Ve verzi NBA 2K19 hráče překvapila tím, že jim začala v placené hře zobrazovat reklamu, loňský ročník potom proslul nebývalou chybovostí, která způsobila, že se mnohdy ani nedal hrát. Přes všechny trampoty se ale tento basket vždy velmi dobře prodává. Vydavatel tak v rámci této značky dost možná zkouší další agresivní strategii.

NBA 2K21 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na