Microsoft se zajímá o herní divizi Warner Bros. Mohl by významně posílit pro bitvu nové generace konzolí

Foto: Warner Bros./Batman Arkham Night

Multimediální gigant AT&T nadále usiluje o zpeněžení některých svých divizí, mimo jiné té herní, která funguje v podobě společnosti Warner Bros. Interactive Entertainment. Už před časem se objevily zprávy, že o toto lukrativní sousto, samozřejmě za “správnou” cenu, mají zájem velcí hráči herního průmyslu na čele s Electronic Arts, Activision Blizzard nebo Take Two Interactive. Teď se k nim přidalo další a ještě významnější jméno. Herní divizi Warner Bros. by mohl koupit Microsoft, který na to má zdaleka největší prostředky.

Informaci přinesl magazín The Information, a to na základě dvou blíže nespecifikovaných zdrojů. Pokud by se Microsoftu obchod skutečně podařilo dotáhnout do konce, získal by především zavedená vývojářská studia jako Rocksteady, WB Montreal nebo NetherRealm, a to včetně herních značek, za kterými stojí. V tomto případě nejde o žádné velké bohatství, za zmínku stojí snad jen Mortal Kombat. Většina her těchto studií totiž vznikala na základě licencí k Batmanovi, Harrymu Potterovi nebo Pánovi Prstenů. A ty pochopitelně součástí dealu nejsou, byť samozřejmě není vyloučena nějaká dohoda pro jejich další využití v herním světě. Microsoft by nákupem získal i méně významná studia TT Games, Monolith Games a Avalanche Software.

Microsoft přitom už v minulosti mohutně investoval do své Xbox divize, pod které spadá veškerá činnost spojená s hrami. Před pár lety pochopil, že proti Sony a Playstation se prosadí pouze pomocí vysoce kvalitních exkluzivních titulů, které mu do té doby scházely. Proto také před dvěma roky akvíroval hned pětici vývojářských studií a pak pokračoval s dalšími. Když je teď na trhu tak zajímavý balíček firem schopných produkovat AAA tituly, bylo by téměř hříchem po nich nesáhnout. V těsném souboji Xbox Series X s Playstation 5 se totiž bude počítat každý detail, natožpak takováto rána, která má potenciál převrátit jazýčky vah na kýženou stranu. Tedy samozřejmě za předpokladu, že Microsoft s případnou akvizicí dobře naloží.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na