NBA 2K19 začalo zobrazovat reklamu. Za hru jsme si zaplatili, bouří se fanoušci

Sportovní přenosy lze od reklamy jen velmi těžko oddělit. Jsou to právě obří marketingové smlouvy, co pomáhá hradit stále rostoucí platy sportovců a přestupové částky. Zejména ve Spojených státech amerických jsou pak reklamní spoty v lukrativních utkáních těmi nejdražšími vůbec.

Reklamu není možné přeskočit

Také v případě herních sérií jako FIFA, Madden nebo WWE patří reklamy k běžnému koloritu, protože dotvářejí realistickou atmosféru na stadionech. Ale promítat reklamní spoty během nahrávání hry? To tu ještě nebylo a NBA 2K19 s tím u hráčské komunity silně narazilo.

Na rozdíl od výše uvedených příkladů totiž nejde o reklamu na stadionech nebo dresech hráčů, kde působí přirozeně, ale o klasické spoty, které trvají až 30 vteřin. Dokonce i tehdy, kdy je nahrávání hry dokončeno, nelze běžící reklamu ukončit a přeskočit.

Nejprve zlevnění o 95 %, pak reklama

Po zveřejnění této praxe se na sociální síti Reddit rozpoutalo hotové pozdvižení. “O tom se musí mluvit mnohem více. Kdo ke všem čertům může dát do hry reklamu, kterou nejde přeskočit,” ptá se jeden z diskutujících. A další doplňuje důležití bod: “Reklama v bezplatných mobilních hrách je jedna věc, ale za tohle jsem zaplatil. To není cool.

NBA 2K19 už je na trhu téměř rok, přičemž dosud se ve hře žádné reklamy neobjevovaly. Nedávno však byl titul zlevněn o 95 %, což nebývá zvykem. Někteří hráči v tom vidí jednoznačnou souslednost. “Jsou to parchanti. Prodávali hru za tři dolary, aby nahnali více hráčů, jenom proto, aby jim pak zobrazili tyhle kraviny. Opravdu nenasytná firma,” obvinil jeden z komentujících společnost Take Two, která hru vydala.

NBA 2K19 – reklama ve hře

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na