Hellblade se prodává skvěle. Na Steamu šlape na paty Playerunknown’s Battlegrounds

Steam má momentálně jasného krále. Je jím už několik měsíců Playerunknown’s Battlegrounds, které i v předběžném přístupu láká neskutečné množství hráčů. Možným kandidátem, který by hit letošního rok mohl alespoň na chvíli ohrozit, je novinka Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Hellblade je na trhu teprve od minulého týdne a ve statistice Steam Charts se vyšvihlo rovnou na druhou příčku. Za sebou nechalo velikány jako Counter-Strike a Grand Theft Auto 5, které už jsou ale samozřejmě na trhu dlouho a jde o spolehlivé držáky. Návrat do Top 10 žebříčku slaví mimo jiné No Man’s Sky, které za svůj comeback vděčí zejména novému updatu Atlas Rising, který přidává 30 hodin příběhu a multiplayer. Zajímavostí je také páté místo LawBreakers, které ukazuje spíše na celkově nízké prodeje v tomto týdnu (a obecně v letním období), protože hra se rozhodně neprodává dobře, což je znát i na nízkém počtu hráčů, kteří se jí věnují.

Pokud jde o samotné Hellblade: Senua’s Sacrifice, zjevně se vyplácí férovost tvůrců, kteří si hru vydávají vlastními silami bez pomoci distributora a tuto výhodu přenesli částečně i na hráče v podobě nízké (30 EUR) pořizovací ceny. Na hře je navíc patrné, že je poctivá a že autoři – navzdory omezenému rozpočtu – nešetřili na důležitých místech. Hra vyšla také na GOG.com, kde navíc nemá protipirátskou ochranu.

Aktuální žebříček Steamu podle prodejnosti (7. až 13. srpna)

  1. Playerunknown’s Battlegrounds (recenze)
  2. Hellblade: Senua’s Sacrifice (recenze)
  3. Total War: Warhammer 2
  4. Counter-Strike: Global Offensive
  5. LawBreakers (recenze)
  6. No Man’s Sky
  7. Grand Theft Auto 5
  8. theHunter: Call of the Wild
  9. H1Z1: King of the Kill
  10. Foxhole
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Na Gamebro.cz má na starosti rubriky HW požadavků a Her zdarma.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na