Megalomanské nájezdy THQ Nordic nekončí. Po autorech Kingdom Come vyráží na další nákupy

Byznysový model vydavatele THQ Nordic se liší od veškeré konkurence a působí v dnešní době až nepatřičně – tak trochu jako ze starých časů. Tato společnost se totiž neuvěřitelně rychle rozrůstá – nikoliv však přirozeně, ale prakticky výhradně akvizicemi, ve kterých začíná být obtížné se orientovat.

Jeden z největších obchodů THQ Nordic dokončilo teprve před pár dny, kdy za více než miliardu korun koupilo české vývojářské studio Warhorse stojící za Kingdom Come: Deliverance. Mohlo by se zdát, že tím se apetit Švédů, respektive sesterských Němců z Koch Media vyčerpá, ale není tomu tak. Skupina má v akvizicích velké plány a podařilo se jí na ně od investorů získat 2 miliardy švédských korun, tedy přibližně 5 miliard korun českých. Dá se tedy očekávat, že brzy budeme referovat o dalších akvizicích.

Strategie THQ Nordic je zatím poněkud rozporuplná. Navzdory tomu, kolik značek a studií vlastní, zatím nepředložila opravdový hit. Jistě, Metro Exodus se mu velmi blíží, ale v tomto případě jde o titul externího vývojářského studia 4A Games. Největší hrou vydavatele za loňský rok byli nevýrazní a průměrní Darksiders 3, kteří si na sebe sice vydělali, ale tím to asi tak končí. Výsledkem pak bylo umístění THQ Nordic coby nejhoršího z velkých vydavatelů z hlediska průměrného hodnocení titulů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
funboy
Host
funboy

Já mám upřímnou obavu z Kingdom comes 2, nevěřím tomu, že Vávrovi nechají volnou ruku a tak se můžem těšit na úžasnou politickou korektnost.