Microsoft potvrdil 12 teraflopů pro Xbox Series X a prozradil další vychytávky

Foto: Xbox Series X

Spekulace předchozích týdnů se potvrdily, když Microsoft dnes oznámil výkon své chystané konzole nové generace. Xbox Series X tak bude disponovat výpočetní sílou v podobě 12 teraflopů, kterou vykouzlí na míru vyrobený procesor řady Zen 2 od AMD. Tímto bude nová konzole mít dvojnásobný výkon oproti aktuálnímu Xboxu One X. Kromě toho se hráči mohou těšit na hardwarovou podporu DirectX raytraycingu a podporu VRS (Variable Rate Shading).

Microsoft ale nezůstal jen u toho a prozradil také několik dalších zajímavých prvků Xboxu Series X. Tato konzola tak bude mít funkci Quick Resume, jež umožní na pozadí zapauzovat několik her najednou. Díky novému SSD disku pak bude možné začít hrát přesně tam, kde jste skončili – bez dlouhých nahrávacích časů.

Také bezdrátový ovladač Xbox bude díky DLI (Dynamic Latency Input) reagovat ještě rychleji na hráčské podněty. Vývojáři nyní dostanou šanci zobrazit své tituly ve snímkovací frekvenci 120 fps.

Microsoftu rovněž záleží na kompatibilitě nového zařízení. Xbox Series X tak spustí veškeré tituly určené pro Xbox One, stejně jako všechny hry pro Xbox 360 a Xbox se zpětnou kompatibilitou.

Hodně zajímavě zní také funkce Smart Delivery. Díky této technologii stáhnete pro svou konzoli vždy tu nejlepší verzi dané hry. Pokud si tak koupíte hru ve verzi pro Xbox One a následně vyjde vylepšená verze hry pro Xbox Series X, máte na ni nárok. Microsoft slibuje, že tuto funkci budou od začátku podporovat všechny exkluzivní hry, mimo jiné Halo Infinite. Prvním externím titulem, jenž tuto funkcionalitu bude využívat, je Cyberpunk 2077.

Pokud jste se ale těšili na odhalení cenovky, musíme vás zklamat. Stejně tak zatím není znám přesný termín uvedení Xbox Series X na trh. Víme jen tolik, že se tak stane v rámci předvánoční prodejní sezóny.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na