Microsoft půjde na E3 2018 na jistotu. Čeká se pokračování sérií Halo, Gears of War a Forza, stejně jako informace o Age of Empires 4

Přestože na začátku souboje mezi Xbox One a Playstation 4 byly síly vyrovnané, nakonec se poměrně jasně převážily ve prospěch herní konzole od Sony, zatímco Microsoft začal nepříjemně ztrácet. Obecně se to přisuzuje tomu, že pro PS 4 vycházelo v minulých letech mnohem více zajímavých exkluzivních titulů.

Tip: Sledujte dění z E3 2018 na Gamebro.cz. Nabízíme kompletní pokrytí největší herní akce roku!

Zdá se, že tuto skutečnost Microsoft konečně pochopil a koncem loňského roku ústy šéfa herní divize Phila Spencera oznámil, že do vlastní herní produkce vrhne mnohem více prostředků než dosud. Bude podporovat jak vlastní studia, tak externí a nevyhýbá se ani akvizicím. Tato strategie přitom pravděpodobně odstartovala dříve než byla veřejně deklarována, a tak se její první plody možná objeví už na E3 2018.

Forza Horizon 4 se má de facto za jistou, spekuluje se však o tom, kde se bude odehrávat.

Od Microsoftu na tomto veletrhu čekáme zajímavá představení, nikoliv však kdovíjaká překvapení. Korporace pravděpodobně půjde na jistotu a oznámí pokračování oblíbených sérií. O Forza Horizon 4 se spekuluje už nějakou dobu a dá se označit za takřka jisté. Velmi pravděpodobné je také Halo 6, což by mohl být po delší době opravdu pořádný blockbuster pro Xbox One. Ve velkém stylu by se pak měla vrátit série Gears of Wars, které Microsoft podle zákulisních informací věří opravdu hodně, a tak by se pod touto značkou mohly představit hned tři různé tituly. Má jít v první řadě o pokračování této third-person akce, ale také o realtime strategii ve stylu Halo Wars a také battle royale titul, kterým by Microsoft rád konkuroval superúspěšným titulům jako je Fortnite a Playerunknown’s Battlegrounds.

Se sérií Gears of War má Microsoft podle všeho velké plány. Chystají se až tři nové hry.

Díky novému programu Play Anywhere, který razí vydávání vlastní herní produkce nejen pro Xbox One, ale současně také pro Windows 10, by tyto, dosud spíše konzolové, série mohly získat širší publikum také mezi počítačovými hráči. Právě na tuto platformu ostatně primárně míří také Age of Empires 4. Toto loni překvapivě oznámené pokračování slavné strategické série je ostatně nejlepším dokladem toho, že to Microsoft s vlastní tvorbou myslí vážně. Má se za to, že korporace šla v tomto případě s kůží na trhu skutečně rychle, ale na E3 2018 už by se přeci jen něco z AoE 4 mohlo a především mělo objevit.

Age of Empires 4 loni Microsoft oznámil s velkou parádou, ale pak už nic ze hry neukázal.

Doslova prokletě vypadá akce s otevřeným světem Crackdown 3, kterou Microsoft představil už na E3 2014, ale od té doby ji po malých krůčcích oddaluje dál a dál. Na letošní E3 se má hra také představit, přičemž původně se mělo za to, že míří do finále a Microsoft odprezentuje v podstatě hotovou verzi, kterou pak na podzim vydá. Z toho ale v posledních hodinách sešlo a několik zdrojů už potvrdilo, že se Crackdown 3 opět odkládá na další rok. A to už dnes hra nevypadá kdovíjak moderně.

Crackdown 3 technologicky zastarává a zastarává. Ani letos nakonec nevyjde, ale na E3 2018 se ukáže.

Přesto může být konference Microsoftu na E3 2018 velmi zajímavá a vyloučena nejsou ani opravdová překvapení. Pokud ji chcete vidět, měli byste si vyhradit čas 10. června ve 22:00.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na