Nokia 6.1 Plus za bezkonkurenční cenu. Stylovka se spoustou výkonu nejen na hry za 3,5 tisíce

Kdysi dominantní značka mobilních telefonů Nokia sice nezvládla nástup asijské konkurence a na čas zmizela z trhu, avšak nakonec se dokázala vrátit ve velkém stylu a nyní opět patří mezi nejatraktivnější kousky na vysoce konkurenčním trhu se smartphony.

Bohužel ne všechny modely se dostanou také do českých luhů a hájů. Jedním z nich je také velmi povedený Nokia 6.1. Plus (někde také Nokia X6), což je sice zvláštní označení, které však vyjadřuje kontinuální vylepšování oblíbeného modelu.

Ten v současné podobě nabízí skutečně líbivý design s výřezem v displeji na čočku předního fotoaparátu. Zde je nutno dodat, že tento design je spojován s vyšší třídou chytrých telefonů. Na první pohled zaujme také tenký rámeček, ve kterém vyniká špičkový displej s nesmírně jemným rozlišením 2280 x 1080 bodů. Jeho úhlopříčka dosahuje úctyhodných 5,8 palce, což však neznamená, že by byl telefon robustní a špatně přenositelný. Ba právě naopak, patří k nejkompaktnějším modelům své třídy a výkonnosti.

Nokia X6 je výkonná stylovka s povedeným fotoaparátem.

Skvělý výkon i funkce

Nokia 6.1. Plus čerpá svůj výkon z osmijádrovného procesoru Snapdragon 636, který patří k tomu nejlepšímu na trhu. Doplňují ho 4 GB operační paměti RAM, což zajišťuje celkovou plynulost i při spuštění několika náročných aplikací najednou, případně hraní těch graficky nejpovedenějších her. Paměť telefonu je úctyhodných 64 GB, což je kapacita, do které už se vejde mnoho aplikací, fotek a videí.

Zadní duální fotoaparát (16 + 5 Mpix) se může pochlubit čočkou od renomované společnosti Zeiss. Ani vpředu se na fotoaparátu nešetřilo – najdete zde rovněž 16megapixelovou optiku, která zaručí, že selfie už nebudou vypadat jako chudý příbuzný ostatních fotek.

Tip na článek:  Moderní sluchátka Xiaomi za pár stovek. Využijte slevový kupon

Rozpozná také obličej

Nokia 6.1. Plus běží na operačním systému Android 8.1., přičemž se účastní programu Android One, který zaručuje aktualizace čistého Androidu po celé dva roky. Mezi podporované funkce patří také čtečka otisků prstů, případně odemčení displeje pomocí obličeje (Face ID). Dále nabízí senzor vzdálenosti či světla a gyroskop. Samozřejmostí je podpora duální SIM (dvakrát Nano).

A teď to nejlepší. Díky aktuální akci obchodu Gearbest máte možnost telefon získat za nebývale výhodnou cenu 3696 Kč. Dostanete na něj přitom záruku i možnost jeho vrácení, pokud by náhodou nefungoval. Nemusíte se obávat ani cla a dalších poplatků.

Hodnocení telefonu se aktuálně drží na 4,84 z 5,00, což je samo o sobě úctyhodný výkon. Pakliže by se vám nicméně Nokia nepozdávala, za ještě lepší peníze můžete mít v podstatě totožně vybavený a ještě levnější japonský Sharp Aquos S3. Aktuálně přijde na skvělých 3205 Kč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na