Podívejte se, jak vypadá GTA 5 pro Playstation 5

Foto: GTA 5

Vývojářské studio Rockstar Games si v rámci prezentace chystaného line-upu pro Playstation 5 připravilo pro fanoušky své tvorby překvapení. Bohužel ale ne takové, v jaké mnozí doufali, tedy oznámení GTA 6. Nakonec se museli spokojit s tím, že na PS5 vyjde vylepšené Grand Theft Auto 5, pochopitelně především po grafické stránce.

Půjde přitom už o třetí generaci konzolí, pro kterou GTA 5 vyjde. Hra na trh vstoupila už v roce 2013, a to nejprve pro Playstation 3 a Xbox 360. Krátce na to následovala portace na aktuální generaci konzolí, tedy Playstation 4, Xbox One a také PC. Teď tedy příběh tří hlavních protagonistů Trevora, Michaela a Franklina zavítá i na konzole nové generace.

Na nových konzolích nabídne GTA 5 “řadu technických vylepšení, vizuálních upgradů a výkonnostních optimalizací, aby naplno využilo nového hardwaru”. Hra by tak měla být vizuálně ještě poutavější a zároveň rychlejší.

V rámci next-gen verze se dalšího rozvoje dočká také multiplayerová část GTA Online. V plánu je pro ni nový obsah, byť zatím bez dalších detailů. “Kromě toho bude nová, samostatná verze Grand Theft Auto 5 Online na PS5 exkluzivně k mání tři měsíce zdarma,” uvedli tvůrci na svém blogu.

Vydání GTA 5 pro PS5 je v plánu na druhou polovinu roku 2021. Pravděpodobně hra vyjde také na Xbox Series X. Dosud se hry prodalo 130 milionů kusů a s novou verzí se počítadlo pravděpodobně znovu hezky roztočí. Zároveň však toto oznámení snižuje pravděpodobnost představení GTA 6 v dohledné době. Ostatně, už dříve unikaly informace o tom, že si na toto pokračování ještě nějakou dobu počkáme.

GTA 5 pro Playstation 5 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Krato
Host
Krato

Nepřijde mi to jako tak velkej rozdíl, abych si tu samou hru musel kupovat na novou konzoli. Už jí mám na PS3 i PS4 a potřetí jí platit rozhodně nebudu. Kdyby se místo remasteru víc věnovali GTA6, bylo by to lepší.