Recenze únikové hry Legenda o Golemovi

Venkovní únikovky jsou pro mě poměrně nový a zajímavý způsob trávení volného času. Jsou fajn, když chcete k procházce nějakou přidanou zábavu a stejně jako mě vás baví úkoly a šifry a zajímavé příběhy.

Recenze únikové hry Legenda o Golemovi

Venkovní únikovky jsou pro mě poměrně nový a zajímavý způsob trávení volného času. Jsou fajn, když chcete k procházce nějakou přidanou zábavu a stejně jako mě vás baví úkoly a šifry a zajímavé příběhy. Tentokrát jsem se rozhodla s rodinou vyzkoušet únikovou hru Legenda o Golemovi. A v téhle recenzi si můžete přečíst, co se mi na ní líbilo.

Proč jsem si vybrala Golema?

Určitě především kvůli trase. Hra se odehrává v krásné části Prahy, na Starém Městě. Do Prahy občas na nějakou tu procházku zajedeme, ale v poslední době nás to už tolik nelákalo, člověk už všechno zná. Doufala jsem, že únikovka tomu vrátí zpátky tu ztracenou jiskru.

Kromě lákavé trasy se mi líbilo i téma legendy o Golemovi. Trocha historie a vzrušení, to zní fajn jak pro dospělé, tak pro děti.

Ovladatelnost

Nejprve zhodnotím technickou stránku hry. Aby se dala únikovka hrát, musíte si stáhnout aplikaci od Hunter Games, která únikovku vyvinula (a samozřejmě taky koupit hru na jejich webu). Celý proces je celkem snadný a přehledný.

Stahování aplikace a hry je rozhodně dobré udělat dopředu doma, protože to chvíli trvá. A pokud vás bude hrát víc, doporučuji, aby si aplikaci stáhnul každý z vás a ke hře se pak připojil přímo svým telefonem, lépe se tak řeší úkoly.

Jinak se mi samotná aplikace líbí. Žádné větší problémy jsem nezaznamenala, aplikace a ovládání hry je velmi intuitivní, není třeba se s ničím složitě učit. Prostě zapnete a hned bez problémů hrajete. Takže za aplikaci určitě palec nahoru!

Úkoly ve hře

Úkoly! O to jde především. Já hrála s mladší dcerou (9 let), takže jsem hledala něco trochu méně náročného. A v tom mi Legenda o Golemovi vyšla vstříc.

Úkoly byly takové, jaké bych si u rodinné hry představovala. Byly správně náročné na to, aby se mohla zapojit i dcera. Což bylo pro nás skvělé, ale umím si představit, že kdybych vyrazila bez dítěte, hra by mi přišla příliš jednoduchá a jednotvárná. Hodně úkolů je o tom najít něco v okolí a ten, kdo miluje náročné hádanky, by si na své příliš nepřišel.

Úroveň Golema je spíše odpočinková a nenáročná, perfektní pro děti a klidné vzdělávací procházky s něčím zajímavým navrch. Velkou náročnou výzvu pro mozek ale nečekejte.

Příběh hry

To bylo za mě super. Člověk se dozvěděl spoustu nových věcí. Příběh Golema je velmi zajímavý a videa, speciálně natočená pro tuto hru, byla působivá.

Dceři se příběh líbil, byla celá nadšená, takže asi nemám co vytknout.

Závěr recenze únikové hry

Pro mě na tom celém bylo nejlepší to, co jsem čekala. Trasa. Procházka to byla opravdu moc krásná, člověk rozhodně objevil nová místa i nové úhly pohledu. Úkoly byly odpočinkové a pro (větší) děti parádní.

Já bych únikovku Legenda o Golemovi doporučila hlavně rodinám a méně náročným týmům, co se spíš chtějí projít a mít u toho zajímavé zpestření. Určitě jde o fajn odpočinkovou zábavu a nový způsob, jak se bavit venku v pohybu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na