Se zlatem inflaci navzdory

Inflace nás pomalu ale jistě začíná pěkně drtit. V dubnu dokonce dosáhla úrovně převyšující tři procenta. Nejvíce zdražení pociťují motoristé, kteří si v meziročním srovnání za pohonné hmoty zaplatí až o dvacet procent více. Zdražují však i potraviny, alkohol, tabák, elektřina, vodné a stočné.

Zdá se, že zekonomického hlediska nás nic dobrého nečeká, byť ekonomové se inflační zděšení ve společnosti snaží mírnit argumentem posilující koruny. Ta sice dokáže růst cen zpomalit, ale ne ve všech sektorech. Malým i velkým investorům tak nezbývá nic jiného, než začít být proaktivní a inflaci se postavit čelem.

Máte na investiční nemovitost?

Ti, kdo na to mají, si pořizují nemovitosti. V nich budou peníze vždy dobře uloženy. Především v pozemcích. Na dračku v současné době jdou i investiční byty, které v loňském roce tvořili více než čtyřicet procent všech prodaných nových bytů v Praze. Pokud ovšem na investičním bytu chcete opravdu vydělávat, snažte se příliš nezadlužit. Vysoká hypotéka výnosy dost snižuje.

Uložte své úspory do zlata

Jsou-li pro vás investiční nemovitosti nedostupné, zvažte investici do zlata. To inflaci dobře odolává především díky dvé stabilní ceně, která neklesá ani v době ekonomické krize. Zlato navíc kdykoliv dobře prodáte. Kdekoliv na světě a v jakékoliv měně. A k tomu je také oproštěné od DPH.

Nechte si poradit

Investiční zlato, to jsou především zlaté slitky a mince vysoké ryzosti, na jejichž prodej se již 18 let specializuje společnost Zlate-mince.cz provozující unikátní zlatnictví v pražském Obecním domě. Zde je vám odborný personál připraven pomoci s výběrem i radou, jak s investováním do zlatých kovů začít.

Srovnejte ceny jednotlivých prodejců

Ještě před tím ale bude vhodné trošku se do oboru zasvětit. Aktuální cenu zlata například najdete na portálu zlate-mince.cz. Pokud chcete být informováni o cenách ostatních obchodníků s drahými kovy, zadejte do svého vyhledávače pojem investiční zlato a srovnejte je s nabídkou tohoto tradičního prodejce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na