Závislost má jméno Funko POP! Ještě je nesbíráte?

V posledních letech je v kurzu minimalismus – při brouzdání po profilech na sociálních sítích proto člověk snadno nabude dojmu, že si většina populace vystačí snad jen s notebookem, chytrým telefonem a několika dalšími nezbytnostmi. Ale realita je zpravidla úplně jiná, než jak ji servírujeme ostatním na síti. V každém z nás se skrývá kousek sběratele. Touha po hromadění je nám vlastní stejně jako jiné vlastnosti, které se snažíme ututlat před okolím. Jenomže proč vlastně? Mít sbírku něčeho „cool“ je přece super. A ještě lepší je sbírka stylových figurek s groteskně velkou hlavou. Funko POP! Znáte?

O tom, že je sběratelství skvělá zábava, jste se už jistě přesvědčili na vlastní kůži. Že doma žádnou hodnotnou sbírku nemáte? Tak si vzpomeňte na postavičky z Kinder vajíček, sběratelské kartičky hokejistů nebo libovolné tématické album se samolepkami. A určitě si teď vybavíte i další velkolepé sbírky, nad kterými jste v období základy trávili spoustu času. Ale vraťme se zpátky do současnosti.

Pokud si pohráváte s myšlenkou na novou sbírku, kterou se budete rádi kochat a ještě raději rozšiřovat o nové kousky, budete z postaviček Funko POP! u vytržení. Co je na nich tak zvláštního? Důvodů, proč se z nich stal fenomén dnešní doby, je více. Zcela jistě je to dostupnou cenou. Roli však stoprocentně sehrála i nostalgie sběratelů – tomuto aspektu se však ještě dostaneme. A samozřejmě dlouhověkost. Životnost vinylu je opravdu velmi dlouhá a skutečně nehrozí, že by postavičky začaly nějakým způsobem degradovat.

Co nelze sběratelům figurek Funko POP! upřít, je zápal pro věc. Navzdory tomu, že předmět jejich sběratelské vášně vstoupil na světlo světa teprve v roce 2010 (v rámci Comic Conu v San Diegu), podařilo se jim vytvořit velmi silnou komunitu – a řádně tím rozdmýchat celou tu nekončící mánii, která přerostla v nefalšovaný kult.

O co jde?

Dejme tomu, že jste nějakou dobu pobývali na oběžné dráze a ještě jste o figurkách Funko POP! nikdy neslyšeli. V čem se liší od jiných sběratelských figurek? Už na první pohled svým osobitým zpracováním. Na cca 10 cm postavičce (pozor – některé speciální kousky jsou podstatně vyšší) dominuje velká hlava. Kolekce reflektují populturu a světové trendy, takže v nich narazíte na opravdu široké spektrum sběratelských kousků.

Abyste si o unikátním sběratelském vesmíru Funko POPíků udělali lepší představu, koukněte se na rozsáhlou nabídku v e-shopu prokonzole.cz. Prodejce POPky rozdělil do několika tematických skupin, tudíž nemusíte zbytečně ztrácet čas procházením kategorie, která vás nezajímá.

Buďme konkrétní. Mezi nejoblíbenější kolekce v současnosti patří postavičky reprezentující oblíbené hrdiny z televizních seriálů. Za zmínku stojí především skvěle zpracovaná kolekce Funko POP Stranger Things. Na své si však přijdou také milovníci Přátel, Chirurgů či animáku Simpsonovi. Samozřejmě nechybí ani Funko POP Harry Potter a mnoho dalších ikonických zástupců světa televizní zábavy.

K nejprodávanějším postavičkám patří také Funko POP Marvel. V kolekci odkazující na superhrdiny najdete všechny významné reprezentanty z obou stran barikády. A až je budete mít všechny, můžete plynule přejít třeba na postavičky rokových a popových hvězd. Ostatně kdo by pohrdl figurkou Freddieho Mercuryho, Marilyna Mansona či Britney Spears?

Možností, kam se v rámci sbírání figurek Funko POP! ubírat, je spousta. Můžete se zaměřit na specifickou kategorii, nebo si vybírat ty nejsympatičtější postavičky bez ohledu na to, ze které edice pocházejí. S trochou štěstí se ve vaší sbírce objeví pár kousků, jejichž cena v budoucích letech závratně poroste. Hodnota některých kousků je velmi vysoká a může vám v budoucnu přinést zajímavý zisk. Před několika lety se například prodala na eBay POPka Alexe DeLarge z Clockwork Orange za závratných 13 300 USD!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na