Kdy je ideální čas na investování do zlata? Právě teď!

Hledáte způsob, jak zhodnotit své finance? Štve vás, že každý rok klesá hodnota vašich naspořených peněz kvůli inflaci? Vyzkoušeli jste už řadu spořicích účtů a investičních fondů, ale nic nepřineslo kýžené ovoce? Nezoufejte, máme pro vás tip, jak své peníze ochránit před inflací a zároveň v budoucnu šikovně zhodnotit. Dejte sbohem rizikovým bankovním produktům a nudnému spoření, které vám nepřinese téměř žádné peníze navíc. Investujte do zlata! Na nákup zlatých slitků dnes už nemusíte být milionáři. V tomto článku se dočtete, jaké výhody tyto investice přináší, kdo je ideálním investorem a mnoho dalších zajímavých informací.

Zlato jako spolehlivý investiční artikl

Zlato má na rozdíl od oběživa a peněz na spořicích účtech jednu ohromnou výhodu, která byla již naznačena výše – nepodléhá inflaci. Jedná se o ceněnou a uznávanou komoditu, jež má dlouhou historii po celém světě. Neexistuje respektovanější a stabilnější artikl, než je právě zlato, které si oproti všem měnám udržuje stálou hodnotu v čase. Nákup zlatých slitků je tak jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak uchovat své jmění. Kromě toho je tento vzácný kov osvobozen od DPH, což mu ještě více přidává na atraktivitě. Výše daně z přidané hodnoty činí 21 %. Představte si tedy, jaká by to byla suma v případě nákupu zlatého slitku například za 200 000 korun! Investoři však díky daňové úlevě při pořízení zlata nezaplatí ani o korunu víc, než je jeho reálná prodejní cena.

Mince, slitky, medaile – kdo si je může dovolit?

Čas, kdy si nákup zlatých cihliček mohli dovolit jen velmi bohatí lidé, je dávno pryč. S moderní dobou přišly i nové výrobní procesy a technologie, které zpracovávají zlato mimo jiné do menších slitků a čím dál tím více populárních investičních mincí a medailí. Tyto artikly mohou mít různou gramáž, což z nich dělá dostupnou komoditu také pro méně movité investory. Ceny se pohybují od několika tisíc až do milionů korun v závislosti na rozměrech, hmotnosti a ryzosti daného slitku. Zakoupit se dají snadno ve specializovaných internetových obchodech. Můžete investovat do jedné jediné mince, nebo rovnou do celé sady mincí či cihliček. Vše záleží jen na vašich potřebách a finančních možnostech.

Je nákup zlata výhodnější než investice do stříbra?

Pokud vlastníte dostatek peněz, investice do zlata se rozhodně vyplatí více než nákup stříbrných slitků. Investiční stříbro má totiž oproti zlatu velkou nevýhodu, a tou je absence daňové úlevy. Byť se jedná také o vzácný kov, bohužel se na jeho nákup vztahuje 21% DPH. To znamená, že při jeho nákupu zaplatíte kromě stanovené prodejní ceny také 21 % navíc z ceny každého zakoupeného slitku. Toto je důvodem, proč v posledních letech klesá poptávka po stříbru a naopak rapidně roste zájem o zlato. Jestliže však nedisponujete takovými prostředky, abyste si mohli dovolit nakoupit zlaté slitky, pak je stříbro jednou z dalších možností, kam uložit své peníze, jelikož oproti zlatu jsou jeho pořizovací náklady podstatně nižší.

Zlaté mince potěší i oko sběratele

Jste-li vášnivým sběratelem mincí a zároveň chcete někam uložit své peníze, aby si v budoucnu udržely svou hodnotu, pak je pro vás skvělou příležitostí nákup sběratelských zlatých mincí. Ty se vyrábějí v menším nákladu než klasické investiční mince, jelikož jejich zpracování je technologicky velice náročné a zabere spoustu času. Na výrobním procesu se podílí řada zručných řemeslníků, kteří při rytí, broušení a dalších činnostech nesmí udělat sebemenší chybičku, aby minci neznehodnotili. Z toho důvodu jsou tyto kousky velmi ceněné a není jich mnoho. Mezi nejoblíbenější patří svatováclavské dukáty, jejichž výroba se provádí dle tradičních parametrů, jež nastavil před dávnými časy český panovník Karel IV.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na