Sony chystá Playstation 4 Super Slim. Stát má pod pět tisíc korun

Společnost Sony se drží hezké tradice, kdy v určité fázi životního cyklu své konzole uvede na trh její odtučněnou verzi. To už se v případě Playstation 4 stalo, ovšem základní Slim verze podle všeho nestačí. Na podzim tohoto roku by se tak podle neoficiálních zdrojů měla objevit Super Slim verze.

Kromě toho, že taková konzole bude praktičtější, protože bude mít kompaktnější rozměry, měla by zaujmout také cenou, kterou se Sony pokusí srazit co možná nejníže, aby v závěru životního cyklu PS4 oslovila maximum zákazníků, kteří toto zařízení ještě nemají a kteří za něj třeba nechtěli platit tolik.

Tip na článek:  Odhaleny detaily Playstation 5. Zpětná kompatibilita, SSD disk a raytracing, ale ne letos

Podle dostupných informací má jít o zmenšení klasického Playstation 4, nikoliv provedení Pro. Doporučená prodejní cena by měla být stanovena na 199 euro, čímž by se u většiny obchodníků mohla konzole prodávat pod pět tisíc korun. Slušela by jí cenovka 4999 Kč. Spekuluje se o tom, že by nenabízela 1 TB disk, nýbrž jen 500 GB, ale dost možná zůstane kapacita zachována. Není vyloučeno, že se obejde bez optické mechaniky jako nedávno oznámený Xbox One, který umožní pouze digitální stahování her.

Tip na článek:  Playstation Classic je propadák. Sony musela konzoli zlevnit pod tisíc korun

Sony už se prý dohodlo se Samsungem, že bude novou verzi Playstation 4 vyrábět 7nm procesem, nikoliv 16nm jako doposud.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 2.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na