Steam zpackal letní soutěž. Jako omluvu rozdává hry

Společně s velkým letním výprodejem spustil Steam také zvláštní akci, ve které měli účastníci šanci vyhrát hru ze svého seznamu přání. Ale dobře míněný event se poměrně rychle zvrhl ve frašku a společnost Valve musela čelit dokonce obviněním z manipulace. Pravidla byla podle účastníků neprůhledná. Jako omluvu nyní platforma rozdá 5000 soutěžícím hru podle přání.

Co se stalo?

V rámci speciálního eventu na Steamu bylo možné vstoupit do jednoho z pěti týmů a pomoct mu prostřednictvím boostů v každodenních závodech. Body k boostování pak účastníci získávali plněním achievementů v rámci různých her. Náhodně vybraní účastníci tří nejlepších týmů dostali na závěr každého závodu nejvýše postavenou hru v jejich seznamu přání.

Jenže už krátce po startu akce se na špici dostal Team Corgi. Následovaly určité změny pravidel ze strany Valve, což Team Corgi citelně ovlivnilo a ten se opět propadl. Komunita obvinila provozovatele Steamu z manipulace a dávala hlasitě najevo svou nespokojenost. Například jeden z postů na Redditu, který Valve podsouval podvod, získal za pár dní více než 7000 kladných hlasů. Stejně tak pravidla kritizovali účastníci jako příliš komplikovaná.

Tip na článek:  Exkluzivity jsou jediným způsobem, jak porazit Steam. Šéf Epic Games vysvětluje strategii svého obchodu

Nakonec dokázaly pouhé tři týmy alespoň jednou získat pole position. Nejúspěšnějším byl právě Team Corgi s devíti výhrami. Následoval tým králíčků se dvěma vítězstvími a želvy pak slavily jedno první místo. A jaké hry byly nejčastěji rozdávány? Na prvním místě se umístil Cyberpunk 2077, následovaný Sekiro: Shadows Die Twice. Další místa zabraly GTA 5, Total War: Three Kingdoms a Octopath traveler.

Steam připustil problémy

Na oficiální stránce Grand Prix se společnost Valve k celé události ještě jednou vrátila a přiznala, že jí provázely určité problémy, které se pokoušela všemi silami napravit. Pro příště pak tým přislíbil zlepšení.

Jako určitou omluvu se Valve rozhodlo rozdat 5000 her. Každý účastník akce tak má znovu šanci získat nejvýše položený titul svého seznamu přání. Šťastlivci by měli být obeznámeni ještě dnes a následně kýženou hru obdrží do své knihovny.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gaboss
Host
Gaboss

Podle jakého klíče bude probíhat odměňování? Bude to náhodně, nebo každý dostane hru

PIRATCZE
Host
PIRATCZE

Rozdají 5k her, soutěžících bylo určitě mnohem více 😉