Strategie Frostpunk vychází na konzolích

Velmi úspěšná survivalová strategie Frostpunk byla původně dostupná pouze pro PC. To se nyní mění, protože v podobě Frostpunk: Console Edition vychází také ve verzích pro Playstation 4 a Xbox One.

Ve zcela zmrzlém světě lidé vloží veškerou svou energii do vytvoření technologie poháněné párou, aby se chránili před zdrcujícím chladem. Vládce města má za úkol řídit jak obyvatele, tak městskou infrastrukturu. Vůdce je neustále vystavován výzvám, kde je v otázku často brána moralita rozhodnutí. Tady se optimalizace a management zdrojů často střetává s empatií a ohleduplným rozhodováním. Dalším důležitým úkolem vůdce je také prozkoumávání okolního světa, což je jediná cesta k pochopení jeho historie a současného stavu,” uvádí tisková zpráva.

Tip na článek:  Strategie Frostpunk se dočká nového obsahu. Prodává se skvěle, za tři dny vydělala 200 milionů

Přestože je Frostpunk objektivně skvělou hrou, rozhodně není pro každého. Důsledky některých rozhodnutí povedou k pocitu sevřeného žaludku i u velmi otrlých hráčů. Tato svíravá atmosféra je navíc něčím zcela nezvyklým pro žánr budovatelských strategií. Frostpunk je tak smutný, nervózní a hrozivý. Ale také tak krásný, tak motivující a tak chytlavý. Po herní stránce nevykazuje žádné větší nedostatky, snad jen že v pozdější fázi poněkud ztrácí přehlednost, ale to už jsou stížnosti na vysoké úrovni. Jedno je jisté: tenhle zážitek stojí za to,” zhodnotili jsme Frostpunk v naší recenzi PC verze.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na