The Division 2 bude apokalyptickou akcí ve Washingtonu D.C. bez chyb prvního dílu – první dojmy a záběry z hraní

Když před více než dvěma lety vyšlo The Division, pyšnilo se vynikající atmosférou, takticky vyzrálou hratelností a motivujícím rozvojem postavy. V konečné fázi, takzvaném endgame, kde se hráči pohybují s namakanými postavami a chtějí si hru dále užívat, však The Division rychle došel dech. Proto se zdálo, že se titul na výsluní příliš dlouho neudrží. Vývojářské studio Massive Entertainment ale nehodilo hned flintu do žita a připravilo obsáhlé updaty, které do hry vnesly spoustu další zábavy a z The Division udělaly stálici na online nebi. Přesto je však tu a tam znát, že jde o roubovanou záležitost. Tvůrci přitom moc dobře věděli, že mají recept na hru, která může být úžasná od samotného uvedení na trh. A proto se pustili do The Division 2.

Společnost Ubisoft, pod kterou Massive Entertainment a další studia podílející se na vývoji spadají (celkem jde o více než 1000 lidí), tentokrát sleduje filozofii „endgame first“, což znamená, že už v první verzi hry po vydání můžete očekávat spoustu obsahu, kterému se budete moct věnovat poté, co budete mít vypracovanou postavu na maximum. Důraz leží zcela jasně na kooperativním hraní, jež prochází každou aktivitou v The Division 2. Stejně jako v předchozím dílu bude ale i tentokrát možné hrát pouze sólově. Musíte se ale připravit na to, že budete mít všechno o poznání náročnější. Pro vývojáře je důležité také to, že si každý ve hře najde něco, čemu by se zrovna mohl věnovat.

Civilizace je v The Division 2 v troskách

Hráči by před sebou měli v The Division 2 mít jasně rozpoznatelný cíl a hra by je měla motivovat ke smysluplnému postupu. Vedle množství PvE aktivit se můžete těšit samozřejmě také na PvP, tedy boje proti dalším hráčům. Zatím není jasné, zda to bude řešeno stejně jako v prvním dílu nějakou Dark Zone nebo zda boj proti jiným hráčům bude probíhat jiným způsobem. Většina herního obsahu je optimalizována pro skupiny až čtyř hráčů. The Division 2 ale poprvé nabídne také raidy až pro osm hráčů.

To vše se tentokrát nebude odehrávat ve větrném New Yorku, nýbrž americkém hlavním městě Washingtonu D.C., a to uprostřed vrcholného léta. Snaha agentů Divize potlačit takzvanou Dolarovou horečku na Manhattanu zkrachovala. Postupně se virus šíří do stále většího množství měst a nakonec postihne celý svět. Pouhých 27 dní po nákaze prvního pacienta se hroutí také Washington D.C. To ale není moment, ve kterém byste vstupovali do hry. Ten následuje až po dalších šesti měsících. Lidská civilizace je v podstatě v troskách a její zbytky spolu z velké části vedou občanské konflikty. Prostí civilisté se vyskytují už jen v malých skupinkách.

Agenti Divize ve své snaze pomoct civilistům a zřídit opět potřebnou infrastrukturu se budou v The Division 2 muset potýkat s různými frakcemi. Mapa Washingtonu D.C. bude přibližně o 20 % větší než střední Manhattan v jedničce. Vzhledem k tomu, že americké hlavní město má zcela odlišný charakter, mohli si vývojáři dovolit také mnohem větší různorodost v koncipování prostředí. Pohybovat se tak budete v obchodních zónách, velmi přírodních lokalitách, na předměstích Georgetown a samozřejmě také na rozlehlých plochách vládní čtvrti.

Jak vlastně takový boj v ulicích prosluněného Washingtonu vypadá, na to jsme se mohli v rámci veletrhu E3 2018 podívat sami. Se svou jednotkou začínáme v blízkosti Kapitolu s cílem zajistit checkpoint u vraku Air Force One, které se zřítilo ve vládní čtvrti. Nejedná se přitom o misi jako takovou, nýbrž o jednu z mnoha aktivit, které bude otevřený svět The Division 2 nabízet. Vývojáři nám chtěli ukázat vstup do endgame obsahu, a proto byly postavy na maximální úrovni a měly k dispozici velmi pokročilé vybavení.

Pravidelný obsah zdarma

Když jsem procházel první budovou a zlikvidovali skupinku nepřátel, kteří byli zrovna u popravy několika civilistů, okamžitě se u mě dostavil pocit známý z prvního The Division. Na celkovém pojetí hratelnosti, interface a průběhu boje včetně krytí měnili autoři jen málo. Nadto však byl boj osvěžen různými novými prvky. Hned první nepřátelé mě tak prověřili speciálními prvky, které mě na chvíli znehybnily.

Když se za pár minut dostanete k cíli, rozpoutá se kolem vraku Air Force One hutný boj. Pomocí světlice proto přivolávám několik ozbrojených civilistů na pomoc. V boji proti elitním nepřátelům a bossům se hodí také nová „signature“ zbraň. V tomto případě jde o jednu z endgame mechanik The Division 2, kdy se každá třída může soustředit na práci s jednou jedinečnou zbraní. Já měl k dispozici například kuši, která pálila explodující šipky.

Opravdu povedeným dojmem působí grafické zpracování letního Washingtonu, který se spoustou slunečního svitu a spoustou zeleně působí velmi teplým dojmem. Díky tomu vzniká prvotřídní atmosféra, kterou se pyšnil už předchozí díl.

Mimochodem, The Division 2 nabídne nejen k datu vydání spoustu obsahu pro endgame. Autoři mají v plánu hru masivně podporovat i po vydání. Přibližně každé tři měsíce by mělo vyjít rozšíření, které bude obsahovat nové oblasti, příběhové mise a nejrůznější aktivity a výzbroj. Nejlepší na tom všem je, že tento obsah bude k mání zcela zdarma. Otázkou samozřejmě zůstává, jakým způsobem by měl být tento obsah financován. Ubisoft se totiž zatím nevyjádřil k možným mikrotransakcím nebo lootboxům. Ale je velmi pravděpodobné, že se jim The Division 2 v nějaké podobě nevyhne.

Verdikt

Na The Division 2 je skvělé, že vzniká poměrně krátce po povedeném prvním dílu, jehož slabé stránky tvůrci přesně identifikovali a v pokračování na nich cíleně pracují. Výsledek by i na základě prvních dojmů z hraní mohl být skutečně povedený. Hratelnost bude ještě odladěnější a velkým příslibem je bohatý endgame obsah od samého počátku. Ten se navíc bude postupně a navíc zcela bezplatně rozšiřovat. The Division 2 vychází 15. března 2019 na PC, Playstation 4 a Xbox One.

The Division 2 – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

Jednička byla sračka, dvojka bude reskinovaná sračka a ať si říkají co chtějí, bude to opět repetetivní shit, nuda po pár hodinách, protože se bude jen běhat a střílet…

Roman
Host
Roman

Nevedel si to hrat? Tak asi preto je to preteba shit🤣🤣🤣