Tvůrce Star Citizen stále věří v úspěch Anthem. Problémy podle něj zavinilo EA

Příběh nešťastné online akce Anthem je především jedno – komplikovaný. Nejenže hra samotná vykazuje celou řadu problémů v hratelnosti, ale ani vývoj jako takový nebyl bez kontroverzí. Přesto se titulu dostalo podpory z nečekané strany. Tvůrce chystaného vesmírného simulátoru Star Citizen, Chris Roberts, mu stále věří.

Podle něj Anthem doplatilo především na politiku společnosti Electronic Arts, která ho vydává. Ne vše je na hře ale špatné. Podle Robertse, který si ho s chutí zahrál, má stále potenciál. Ne vše mu připadá správné a něco by ve hře být nemělo, ale to vše se podle hvězdného vývojáře dá vyřešit updaty. Jako příklad uvádí No Man’s Sky, který také vyšel v neutěšeném stavu, ale průběžnými rozšířeními se autorům podařilo z něj vytvořit kvalitní titul. Ani Anthem tak podle Robertse není neopravitelný.

Tip na článek:  Anthem je až příliš vykalkulovanou akcí, které schází vlastní identita - recenze

Na vině vysoká očekávání hráčů?

Jedním z problémů podle něj jsou také příliš vysoká očekávání hráčů. Tito často očekávají příliš mnoho. Zde se na chvilku zastavme a uvědomme si, kdo to říká. Je to totiž právě Roberts, který se svým Star Citizenem vyhnal očekávání hráčů na maxima, a to tak, že mu na vývoj přispěli už více než pěti miliardami korun. Doufejme, že se po vydání nebude vymlouvat na to, že hráči čekali příliš mnoho.

Roberts také vidí velkou část problému ve společnosti Electronic Arts. Hráči mají často dojem, že vydavatel dělá všechno špatně a potom ke hře přistupují s předsudky. Je ale faktem, že nehotově působící tituly jako Mass Effect: Andromeda nebo Anthem tuto pověst nevylepšují.

Podle Robertse za neúspěchem mohlo stát také pnutí mezi vývojářským studiem a vydavatelem, kdy každý z nich má různé potřeby. Pokud by touha po zisku nebyla tak vysoká, měli by autoři delší čas na vývoj a hry by vycházely v hotovější podobě.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
serepes
Host
serepes

Z tou hrou nic neni:D jen je to takove větši demo nekdo to nazval krasnym zklamanim což i sedi:) smazal jsem to a nainstaluju to za rok snad se pochlapi

funboy
Host
funboy

hvězdné vývojáře? jako vážně :DDDD demence

Adam
Host
Adam

Chris by se nemel vubec vyjadrovat. Za A placa nesmysly, Bioware to zprasil sam a EA na to nemelo vliv, casu meli vic nez dost, ale projevili absolutni nekompetenci a hype si taky vytvorili sami. Za B je dobra samce, ze StarCitizen dopadne uplne stejne a tohle vyjadreni zni jako by si na to uz i chystal pudu, coz je k placi a k smichu soucasne po tech letech 😀

funboy
Host
funboy

Už nemaj penízky a hra nikde 😀