Velká modifikace mění konec Mass Effect 3. Ten už přitom změnou prošel

Foto: Electronic Arts

Závěr příběhu trilogie Mass Effect vzbudil svého času velké pozdvižení a podle mnohých odstartoval mizérii, do které se vývojářské studio Bioware v dalších letech dostalo. Kritika konce Mass Effectu 3 byla ze strany hráčské komunity tak masivní, že tvůrci přistoupili dokonce k radikálnímu kroku a časem konec sami upravili.

Přesto však i po takzvaném Director’s Cut přetrvala řada kritizovaných bodů, které se rozhodla vyřešit fanouškovská modifikace Priority Earth Overhaul. Po první, poněkud chybové verzi vyšla 1. září verze přepracovaná a podle všeho bez problémů funkční. Balíček obsahuje vylepšení hratelnosti, nové eventy a obsahy, které v původním Mass Effectu 3 padly za oběť zeštíhlování. Mod zahrnuje dokonce nové neherní sekvence. A samozřejmě – celé finále v Londýně je zcela nové.

Mass Effect 3 je spektakulární hrou. V průběhu celého dobrodružství se připravujete na tuto fifantickou bitvu. Celý příběh, vše, co děláte, všechny mise, rozhodnutí, spojenci…to vše mělo v Londýně vyvrcholit. Ale problémy s Londýnem jsou široké jako oceán. Příběh je špatně odprezentovaný, s minimem dialogů, prakticky žádnými sekvencemi, špatným scénářem a nedomyšlenostmi, které jsou tak velké, že by jimi prolétl Harbinger,” uvedl tvůrce modifikace pro magazín PCGamesN.

Tip na článek:  Tvůrce Mass Effect: Andromeda přiznal, že hra byla plná chyb. Neuspěla však i z jiných důvodů

Modifikace je pochopitelně k dispozici zdarma. Stáhnout si ji můžete z webu Nexusmods. Abyste si ji ale vychutnali, potřebujete samozřejmě Mass Effect 3.

Nutno dodat, že závěr třetího dílu Mass Effectu není to nejhorší, co sérii potkalo. Další díl, který už vyprávěl jiný příběh – Mass Effect: Andromeda – dopadl ještě hůře a způsobil de facto pozastavení dalšího rozvoje této kdysi velmi oblíbené značky. Vzhledem k aktuální kondici Bioware, které už má problém přivést na trh kvalitní titul, je velkou otázkou, zda se v dohledné době dalšího dílu dočkáme. Aktuálně je ve vývoji pokračování Dragon Age.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na