Vydavatel Metro Exodus je nadšen z úspěchu hry na Epic Store. Prodává se více než dvakrát lépe než předchozí díl na Steamu

Ještě před vydáním únorové akce Metro Exodus spustil vydavatel tohoto titulu, společnost Koch Media, obrovskou kontroverzi, když změnil způsob distribuce digitální PC verze hry. Ta byla původně plánována pro Steam, ale hra nakonec vyšla exkluzivně na Epic Games Store.

Mnozí hráči byli tímto krokem doslova rozzlobeni a slibovali bojkot Metro Exodus. Že to nakonec nebylo tak žhavé, dokládá sám vydavatel, který v rámci prezentace Epic Storu na Game Developers Conference uvedl, že prodeje PC verze na této platformě jsou 2,5krát vyšší než prodeje předchozího dílu Metro: Last Light na Steamu ve srovnatelném časovém období.

Tip na článek:  Metro Exodus exceluje tam, kde předchozí díly a ztrácí v otevřeném světě - recenze

Přesná čísla nejsou zatím k dispozici, ovšem ukazuje se, že změna distribuční platformy hře neuškodila. To je dobrá zpráva pro ostatní autory a vydavatele, kteří se hromadně uchylují právě k Epic Storu s vidinou nižší provize, kterou obchodu v porovnání se Steamem musí platit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cookie
Host
Cookie

Hezký no…škoda, že třeba Witcher 3 (který měl kolem sebe mnohem menší hype i fanouškovskou základnu ve světě)se prodával 11x lépe než předchozí 🙂

Exodus je to samé pro 4A co byl Witcher 3 pro CDPR, CK2 pro Paradoxy, CoD4 pro Infinity, God of war pro Santa Monicu, Rome Total War pro Creative. S Exodem měli explodovat a přivlastnit si celý segment trhu jako to udělali ostatní s jejich peckami.

Fakt, že Exodus jen kopíroval růst herního trhu, který vzrostl taky cca 2,5x je smutný 🙂