Warhammer 40.000: Gladius bude hodně temná 4X strategie

Univerzum Warhammer 40.000 je v dnešní době velmi oblíbené, a to i mezi tvůrci počítačových her. Dalším důkazem do party je oznámení strategie Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War, na které pracuje vývojářské studio Slitherine.

Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War se odehrává na planetě Gladius Prime, která má pro imperiální vědce zvláštní archeologický význam. V průběhu její kolonizace byly objeveny starobylé ostatky svědčící o pohnuté minulosti. Nebyly to ale jen ostatky – cosi se spolu s nimi probudilo. Cosi děsivého, co obyvatele Gladius Prime uvěznilo ve strašné válce o přežití.

Všechna čtyři X

Půjde o strategii odehrávající se v reálném čase, ovšem v rámci subžánru 4X, který naplňuje znaky (eXpand, eXplore, eXploit, eXterminate), tedy prozkoumávání, rozšiřování, využívání zdrojů a vyhubení soupeřů. Takové strategie obvykle slibují velmi komplexní přístup a Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War nemá být výjimkou.

Zahrát si můžete na čtyři strany: Space Marines, Orky, Astra Militarium a Necrony, přičemž dvě poslední se ve hrách většinou neobjevují. Za všechny čtyři frakce si užijete jiný zážitek a kromě singleplayerové kampaně, která se má vyznačovat silným příběhem a dějovými questy, s nimi povedete i multiplayerové bitvy.

Datum vydání Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War zatím nebylo oznámeno, ale začátkem prosince chtějí vývojáři ze Slitherine hru představit podrobněji.

Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na