3 důvody, proč tě herní série Fallout bude fakt bavit

Válka. Válka je vždycky stejná. Přesně těmito slovy začíná první díl herní RPG série Fallout, který v roce 1997 uvedla na trh společnost Interplay Entertainment. Celá herní série vznikla právě proto, aby poukázala na zbytečnost války a na to, jak drtivý dopad na lidstvo může mít. Kdy jindy si tedy zahrát Fallout než právě teď.

Příběh prvního dílu začíná v daleké budoucnosti roku 2157. Lidé v té době žijí v podzemních krytech, takzvaných Vaultech, ve kterých se schovávají před drtivými následky atomového výbuchu. Světlo světa tady už dávno nikdo neviděl.

Pak se ale porouchá čip na vodu, který je nezbytný pro přežití obyvatel v krytu. A to je úkol právě pro tebe. Správce krytu tě vyšle do světa, ve kterém nikdo netuší, co tě čeká, abys obyvatele krytu zachránil. Radiace už ale mezitím na zemském povrchu dost zaúřadovala, a tak se možná budeš divit, na co všechno tam narazíš.

1) Mutanti kam se podíváš

Pokud souhlasíš, že střílet po sobě v herním světě navzájem jen s lidmi už je trochu nuda, tady tvoje srdíčko zaplesá. Ve všech dílech Fallout totiž můžeš svoje síly poměřit s těmi nejpodivnějšími mutanty, jaké si jen dovedeš představit.

Už jsi někdy viděl třeba dvounohého berana? Ne? Tak ve Fallout 76 se s ním potkáš. A nebude to nejspíš setkání úplně příjemné. Připrav se, že tenhle Sheepsquatch ti dá nejspíš pěkně za uši. A stejně tak tě nebudou šetřit ani další zmutovaná zvířata nebo uměle vytvoření supermutanti, kteří v postapokalyptickém světě zkříží tvoje cesty.

2) Každý si přijde na své

Herní svět Fallout nabízí široké množství možností, jak se vyřádit. Nejde jen o bezhlavé střílení a bojování s mutanty. Všechny díly si užijí i objevitelé, stavitelé a sběratelé. K dispozici máš rozsáhlou mapu, která kromě výbuchem zničené pustiny ukrývá spoustu dalších lákavých míst, kam se podívat.

Postupně tak můžeš procházet jednotlivá města či osady, sbírat předměty, zbraně, ale i parťáky. Jedním z nich je třeba věrný pes Dogmeat, který tě bude provázat od prvního dílu přes druhý až po Fallout 3 a Fallout 4.

3) Můžeš si zahrát s kamarády

A co je vůbec nejlepší? Že celá tahle herní série je od prvního dílu až po zatím poslední, Fallout 4, multiplayer. To znamená, že nemusíš hrát jen s počítačem, ale můžeš si hru užít společně s kamarády nebo s ostatními hráči klidně z druhého konce světa.

I když hra už dávno nepatří mezi nejnovější, své místo v herním světě si pořád drží a Fallout komunita je stále aktivní a více než vstřícná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na