Jaké kryptoměny si nyní koupit: 4 nejlepší mince k nákupu

Kryptoměny a další aktiva se v roce 2022 propadly v důsledku obav z růstu úrokových sazeb. Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o 300 bazických bodů a je pravděpodobné, že ve zvyšování bude pokračovat i v následujících měsících.

Kryptoměny a další aktiva se v roce 2022 propadly v důsledku obav z růstu úrokových sazeb. Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o 300 bazických bodů a je pravděpodobné, že ve zvyšování bude pokračovat i v následujících měsících. Přesto se analytici domnívají, že se některé mince v příštích letech odrazí ode dna. Zde jsou některé z nejlepších kryptoměn, které se nyní vyplatí koupit. (Podívejte se na obchodni platforma.)

Bitcoin

Bitcoin je kryptoměna, která využívá technologii distribuované účetní knihy (DLT). Je to mince, která pomáhá lidem anonymně přesouvat peníze. V průběhu let ji většina držitelů nakupuje za investičním účelem. Cena bitcoinu se v posledních několika měsících pohybuje v silném medvědím trendu. Důvodem tohoto poklesu je především prudce rostoucí inflace, úrokové sazby a nízká poptávka účastníků.

Bitcoin je stále dobrou kryptoměnou, kterou se nyní vyplatí koupit, a to z několika důvodů. Zaprvé, BTC má za sebou dlouhou historii velkých propadů. Například v roce 2018 se propadl z nejvyšší hodnoty téměř 20 000 USD na přibližně 4 000 USD v roce 2020. V roce 2021 pak prudce vzrostla na téměř 70 000 USD.

Zadruhé, BTC má úzkou korelaci s americkými akciovými indexy, jako jsou Dow Jones a Nasdaq 100. Všechny tyto indexy totiž v letošním roce také prudce poklesly. Z historického hlediska mají akcie tendenci se po projití velkým propadem odrazit ode dna. Pokud se tedy akcie odrazí ode dna, je pravděpodobné, že se od něj odrazí i BTC. Zatřetí, o BTC jakožto největší kryptoměnu na světě mají zájem institucionální investoři.

Dogecoin

Dogecoin je proof-of-work kryptoměna, která byla vytvořena v roce 2014. Dlouhou dobu byla téměř neznámá, dokud ji v roce 2021 nezačal propagovat Elon Musk. Poté se z neznáma stala jednou z největších kryptoměn na světě. Stala se také průkopníkem nového typu kryptoměn známých jako meme coins.

Cena Dogecoinu v posledních několika měsících prudce klesla, což mu zajistilo tržní kapitalizaci ve výši více než 7,8 miliardy dolarů. Přesto se jedná o dobrou investici, protože kolem něj existuje silná komunita. Odhaduje se, že na celém světě je nyní více než 40 milionů držitelů Dogecoinu. Pro minci jako takovou tak stále existuje reálná využitelnost, která by jí mohla pomoci se zotavit.

Solana

Solana je přední blockchainový projekt, který umožňuje vývojářům vytvářet decentralizované aplikace (dApps) ve všech odvětvích. Je jedním z největších konkurentů Etherea. Na rozdíl od ostatních zabijáků Etherea se Solana používá k vytváření aplikací, které mají skutečný užitek. Mezi špičkové aplikace v jejím ekosystému patří StepN, Solend, Audius a Brave.

Cena Solany letos prudce klesla kvůli problémům v jejím ekosystému. Například celková uzamčená hodnota (TVL) v jejím ekosystému se zřítila z více než 15 miliard dolarů na přibližně 1 miliardu dolarů. Stejně tak pravidelné výpadky odradily lidi od přechodu na tuto minci. Přesto je Solana jedním z nejlepších konkurentů Etherea, které lze dnes koupit.

Sweat Economy

Fitness průmysl je jedním z největších na světě. Sweatcoin narušuje toto odvětví pomocí blockchainu. Sweatcoin umožňuje lidem cvičit a vydělávat přitom peníze. V září vývojáři spustili kryptoměnu Sweat Economy, aby uživatelům umožnili zpeněžit jejich majetek.

SWEAT po spuštění tvrdě narazil, jak se všeobecně očekávalo. K tomuto propadu došlo, protože stávající držitelé SWEAT se přesunuli k vyplacení peněz. Přesto je z dlouhodobého hlediska pravděpodobné, že se mince odrazí ode dna, jakmile vývojáři spustí nové funkce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na