Staňte se hudebním producentem s LEGO VIDIYO

Novou aplikaci LEGO VIDIYO by si měl stáhnout do mobilu každý milovník hudby s kreativní duší. Interaktivní aplikace pomocí kamery propojuje reálný svět s předem zvolenými animacemi a vy si tak můžete ve videoklipu zahrát spolu s LEGO figurkami.

První videoklip natočíte i zdarma

Novinka LEGO VIDIYO nabízí prakticky vše potřebné k tomu, abyste si vyzkoušeli, co obnáší profese hudebního producenta. V první řadě si stáhněte aplikaci, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android a iOS. Pak stačí jen vytvořit účet a zábava může začít!

V aplikaci najdete nejen hudební knihovnu s obrovským množstvím známých songů (LEGO spojilo své síly s hudební společností Universal Music), ale také skvělé zvukové a grafické efekty. Ty odemykáte skenováním tzv. BeatBitů, tedy barevných dlaždic s obrázkem, které můžete sbíráte a využíváte pro tvorbu videoklipů.

V aplikaci po stažení najdete 6 základních BeatBitů zdarma, díky kterým si vyzkoušíte, zda bude LEGO VIDIYO pro vás. Další BeatBity už si budete muset zakoupit v tzv. BeatBoxech, které najdete v hračkářstvích i e-shopech.

Pro více efektů a další zpěváky

BeatBoxy jsou malé uzavíratelné krabičky z LEGO dílků. Jejich součástí je postavička LEGO a malé podium. Nečekejte tedy žádné velké stavění. V podstatě jen menšími kostičkami ozdobíte krabičku, pak ji složíte dohromady a figurku v ní uzavřete průhledným krytem. Jednotlivé BeatBity v krabičce hezky drží v drážkách a při přenosu BeatBoxu se tak nesypou.

Vyberte si zpěváka a podle svého hudebního vkusu

Celkem máte na výběr 6 BeatBoxů. Uvnitř každého z nich najdete legáčka. Každý z nich má jiný design podle toho, jaký hudební styl produkuje. Je jen na vás, zda si vyberete lamu na bruslích s rumba koulemi, piráta hrajícího punk, nebo robota, jehož životem je hip hop.

Každá postava má u sebe 16 BeatBitů, které jsou typické pro konkrétního hudebníka. Například jeden z BeatBitů jednorožce jsou duhové hrady.

Jak na tvorbu videoklipu?

V prvním kroku při tvorbě videoklipu si vyberete písničku, následně naskenujete prostředí, kapelu a vybrané BeatBity. Po kliknutí na BeatBity v aplikaci se aktivuje požadovaný efekt, jako je např. změna pozadí, nebo zvukové a vizuální efekty. Případně můžete svou figurku naučit nové taneční pohyby.

Posledním krokem je postprodukce, tedy sestříhání videa na požadovanou délku. Na výběr máte videa dlouhá, 5, 10 či 20 sekund. Následně si video můžete stáhnout do telefonu, nebo ho rovnou vypustit do světa.

LEGO postavičky ve vaší velikosti

Ve videoklipu nemusí hrát jen postavičky LEGO, ale díky rozšířené realitě aplikace umožní, že si ve videoklipu můžete zahrát i vy a vaše děti. Vedle vás pak budou tančit stejně velcí šílení legáčci. LEGO dbá na vaše soukromí, proto není možné vypustit ven video, kde by byla rozpoznatelná identita člověka. Zároveň jsou vaše videa viditelná pouze pod vaší zvolenou přezdívkou.

Rozšiřte si sbírku o další postavy a efekty

BeatBoxy nejsou jedinou možností, jak obohatit kapelu o další členy. V krabičkách zvaných BandMate dostanete 1 figurku a 3 BeatBity. Celkem je dnes na trhu 12 různých BandMatů. Nikdy však předem nevíte, kdo bude uvnitř.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na