Blizzard mobilní Diablo Immortal raději schoval. Nového videa jsme se ale dočkali

Pokud porovnáme loňský a letošní BlizzCon, je to jako nebe a dudy. Zatímco tentokrát Blizzard sklidil velký ohlas od fanoušků za oznámení Diabla 4, Overwatch 2 a World of Warcraft: Shadowlands, loni coby novinku ukázal pouze mobilní Diablo Immortal a byl kolosálně vypískán.

Tentokrát tu chybu nechtěl opakovat, a přestože interně firma do Diablo Immortal vkládá velké naděje, v rámci zahajovacího ceremoniálu ho raději vůbec neukázala. Ostatně, obešla se velmi dobře i bez něj. To však neznamená, že by na hře nadále nepracovalo, respektive nespolupracovalo s čínskou společností NetEase, která na svých bedrech nese větší část vývoje samotného.

Dočkali jsme se také nové ukázky Diablo Immortal. A přestože to bude znít kacířsky, nevypadá vůbec zle. Nutno dodat, že to říkáme ve světle včerejších událostí, kdy se s klidem můžeme těšit na plnohodnotné Diablo 4 a to mobilní můžeme brát jako třešničku na dortu, nikoliv to hlavní, co se v rámci značky děje.

Zatímco Diablo IV se opět zahalilo do temného hávu, Diablo Immortal pokračuje ve “veseleji” laděném pojetí, které nastavilo Diablo 3. A vlastně to není tak špatný nápad, obě nohy jedné značky se tak mohou vyvíjet odlišně.

Nové záběry z hraní každopádně představují velmi dynamickou hratelnost, byť je samozřejmě otázkou, jak se podaří vyladit ovládání a především free2play model.

Diablo Immortal – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Na mobil to vypadá hodně dobře! Klidně bych si to zahrál i na PC! Ono to vlastně vypadá stejně né-li líp jak Diablo 3 na PC. Jen se trochu obávám případných mikro-transakcí, doufám, že půjde vesměs jen o kosmetické úpravy a hra půjde hrát i bez pravidelného přeplácení.