Blizzard pracuje na více hrách než kdy dříve. Proč ale žádnou neoznámí?

Kdo by se snad domníval, že se toho ve vývojářském studiu Blizzard Entertainment momentálně příliš mnoho neděje, byl by na omylu. Pravý opak je totiž pravdou. Tedy alespoň pokud budeme věřit prezidentovi společnosti J. Allenu Brackovi, který nedávno vystřídal dlouholetého šéfa Michaela Morhaima

Brack v rozhovoru s magazínem Forbes uvedl, že Blizzard aktuálně pracuje na více hrách než kdy dříve v historii tohoto legendárního studia. “Nemůžeme se dočkat až budeme moct ukázat vše, na čem právě pracujeme,” řekl Brack. “Ve vývoji je více her, než bylo u Blizzardu kdy zvykem. Zahrnuje to jak core žánry pro hlavní platformy jako PC a konzole, tak mobilní aktivity.” Zároveň ujistil, že studio stále dbá o své priority a dobře si uvědomuje, že více neznamená vždy lépe. Slibuje tak, že standardy kvality budou dodrženy.

Faktem je, že se v poslední době nad budoucností Blizzardu objevily otazníky. Majitel v podobě společnosti Activision prý od studia žádá více titulů, aby uspokojil nemalé nároky akcionářů. To měl být také jeden z důvodů, proč dlouholetý prezident Morhaime nakonec hodil ručník do ringu. Jeho představy o fungování firmy, kterou formoval od samotných začátků coby její zakladatel, se rozešly s představami majitele.

Tip na článek:  Blizzard reaguje na kritiku Diablo Immortal. Slibuje další hry v sérii

Aktuálně je znám jediný titul, na kterém Blizzard pracuje, což by nebylo nic zvláštního, kdyby nešlo o mobilní Diablo Immortal, jehož vývoj navíc z větší části probíhá v čínském NetEase. Je sice hezké, že Blizzard má rozděláno více projektů než dříve, ale v minulosti měl vždy alespoň jeden velký titul oznámený. V současné době tomu tak ale není.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Adam
Host
Adam

Oficialne oznameny jsou taky WoW Classic a Warcraft III Reforged, obe vyjdou uz letos. Diablo 4 neni oznameny, ale vseobecne se vi, ze na nem delaji, tady mate 3 navic 🙂