Dark and Light – 5 věcí, které hráče rozčilují

Je to jen ospalost daná early access fází nebo tu před sebou máme opravdu špatnou hru? Dark and Light je ambiciózním multiplayerovým survival titulem ve stylu Ark: Survival Evolved, ale namísto pravěku sází na tradičnější fantasy. Ale na rozdíl od Arku, jehož recenze jsou navzdory nedávnému navýšení ceny stále vyvážené, nedopadá Dark and Light u hráčů vůbec dobře.

Hra se objevila v Early Accessu na Steamu objevila 20. července a od té doby nasbírala 1468 recenzí od hráčů, z nichž ale jen 46 % je pozitivních. Ještě než se sami pustíme do hraní, podíváme se na 5 věcí, které hráčům nejvíce vadí.

Příliš brzy pro Early Access

Možná autoři chtěli se hrou vyrukovat před dalším konkurentem v podobě Citadel: Forged with Fire, který využívá rovněž fantasy kulisy a připomíná survivalový Skyrim. Má vyjít 26. července, takže Dark and Light nemělo příliš času. A zdá se, že tento krok hře neudělal vůbec dobře. Drtivá většina negativních ohlasů zmiňuje jako kámen úrazu právě předčasné vydání. Titul je hodně nedodělaný, neoptimalizovaný a velmi špatně vyvážený – zkrátka se nehodí ani pro předčasný přístup. Vypadá to sice, že má potenciál, ale v této podobě se zkrátka nevyplatí hrát.

Příliš podobný Arku

Řada hráčů si stěžuje také na to, jak moc se Dark and Light podobá Arku. Jistě, od začátku je s ním srovnáván, ale že bude až tak podobný, jistě mnozí nečekali. Vypadá to, že hře tak trochu schází vlastní identita. Konfigurace serverů a menu vykazují částečně známky okopírování. Někteří hráči přirovnali titul dokonce k pouhému modu Arku, ale část z nich dodává, že jim to zase tak moc nevadí. Je ale pravdou, že kopie může rychle přestat bavit.

Silné zaměřené na PvP

Na startu byly k dispozici takřka výlučně PvP servery, což naštvalo hodně hráčů, kteří se sice chtěli věnovat multiplayeru, ale v PvE formě. PvP hra negativně ovlivňuje poznávání světa, protože láká campery, kteří čekají jen na to, aby mohli zabíjet nové hráče.

Věčnost trvající nahrávání

Opravdovou frustraci vzbuzují dlouhé nahrávací časy. V extrémních případech může trvat až patnáct minut a výjimkou není ani časté padání hry. Někteří hráči si už vyžádali vrácení peněz, s tím, že se zkusí vrátit, až bude hra v technicky optimalizovanější podobě.

Grafický downgrade

Ani po grafické stránce není většina hráčů spokojena. Je sice třeba brát ohled na to, že jde o early access, ale ani na nejvyšší detaily nelze dosáhnout toho, co bylo prezentováno na screenshotech a v trailerech. Svět prý nepůsobí vůbec tak epicky a živelně jako v prezentacích, je naopak dost strohý.

Ještě není nutné házet flintu do žita

Zatím to pro Dark and Light nevypadá nejlépe, ale ještě se může leccos změnit. I negativní recenze často uznávají kvality hry a značný potenciál. Ty pozitivní přitom často poukazují na stejné problémy, akorát dávají větší váhu kladným stránkám hry.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na