Disney je navzdory kontroverzním spokojeno s tím, co Electronic Arts předvádí se značkou Star Wars

Spekulovalo se o tom, že mezi společnostmi Disney coby poskytovatelem licence a Electronic Arts coby jejím pronajímatelem panují velké rozpory ohledně herní produkce vycházející ze značky Star Wars. Začalo to koncem roku 2017 obrovskou kontroverzí kolem mikrotransakcí ve Star Wars Battlefront 2 a pokračovalo loňský rok v podobě neschopnosti EA přivádět na trh zajímavé tituly označené logem Star Wars. Více se naopak mluvilo o jejich rušení.

Některé zdroje uváděly, že se Disney poohlíží po jiném partnerovi, který by se o značku Star Wars v herním světě lépe postaral. V úvahu přicházeli konkurenční giganti jako Activision nebo Ubisoft. Nicméně přinejmenším oficiálně se Disney drží linie. V aktuální finanční zprávě společnost uvádí, že je se spoluprací s EA spokojená a chce v ní nadále pokračovat.

Samotný šéf Disney Bob Iger se vyjádřil v tom smyslu, že kooperaci nemá v úmyslu předčasně ukončovat. Na tom prý nic nemění ani kontroverze posledních let.

Tip: Co dělá EA se značkou Star Wars, je trapné, tvrdí autor Rogue One

Exkluzivní smlouva mezi Disney a EA platí od roku 2013. Od té doby vyšly dvě velké Star Wars hry – oba Battlefronty. Na letošní rok je v plánu vydání Star Wars Jedi: Fallen Order od vývojářského studia Respawn Entertainment. Časově by mělo odpovídat uvedení nové epizody do kin, což by mělo vést k marketingové synergii. O dalších herních projektech Hvězdných válek není známo nic. Od roku 2011 provozuje EA prostřednictvím Bioware také nepříliš úspěšnou onlinovku Star Wars: The Old Republic.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na