Dnes měl vyjít Battlefield 5. Už je hotový, ale dočkáme se ho až za měsíc

Chystaná akce Battlefield 5 je hotová, oznámilo vývojářské studio DICE. Hra dosáhla takzvaného stavu “gold”, který je pak nahráván na fyzické disky. Tvůrci na hře pochopitelně pracují dále, ale veškeré změny, které od nynějška učiní, už budou dostupné v rámci Day-One patche, kterého se zcela jistě dočkáme.

Hra je tak hotová přesně v den, kdy měla původně vycházet. Jenže to je pochopitelně pozdě, protože musí ještě projít certifikačním procesem, dostat se na disky a následně do obchodů. Proto byl Battlefield 5 také odložen až na 20. listopad, což už je dosti netaktický termín, protože vyjde jako poslední z letošních blockbusterů.

Battlefield 5 to bude mít opravdu těžké. Je proti němu naladěné veřejné mínění a kvůli nezvládnutému marketingu musel skončit dokonce produkční ředitel Electronic Arts, Patrick Söderlund. Konkurenční Call of Duty: Black Ops 4 (recenze) se navíc velmi povedlo a už vydělalo přes půl miliardy dolarů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ronda
Host
Ronda

Myslím, že BF5 na tom oproti CoD nebude o moc hůře, pokud vůbec, protože CoD byl vždy postavený n SP a příběhu, který tam teď není a tak na něj jistě hodně fandů taky zanevře. Podle mě se kupci a fandové jen z počátku ostýchají předobjednávek, protože marketing a ředitel tomu nasadili korunu, ale po vydání a zveřejnění se kipci jen pohrnou. Spoustě hráčů nebude vonět pouhý MP u CoD a navíc ve scifi prostředí. Jsem fanda obou táborů a myslím, že druhá světová a SP kupce BF5 přitáhnou po vydání.