Karta Revolut vás připraví o peníze. Bez vysvětlení

V posledních měsících je možné na českém internetu a sociálních sítích narazit na nejrůznější nabídky karty Revolut, za kterou stojí neprůhledný stejnojmenný startup financovaný ruským kapitálem. Nabídky jsou o to nebezpečnější, že jde většinou o doporučení konkrétních osob, jež jsou motivovány finančním bonusem za to, že přivedou nové klienty a uživatele.

Hezké pozlátko

V čem princip karty Revolut spočívá? Oficiálně jde o pomocníka pro vaše finance. Karta je napojena na účet, který můžete ovládat výhradně pomocí chytrého telefonu a nelze se k němu připojit pomocí počítače. Vzhledem k tomu, že je vázán na konkrétní telefonní číslo, je také dost problematické, když telefon ztratíte. Nedostanete se ke svým penězům a nemůžete ani požádat o pomoc podporu (která je stejně k ničemu, jak si řekneme níže).

Největší deklarovanou předností Revolutu je možnost udržovat účty v mnoha cizích měnách a převádět mezi nimi prostředky za výhodné kurzy. V tomto ohledu jde jistě o příjemného pomocníka, zejména pak při cestování. Věc, kterou všechna doporučení taktně zadrží, je fakt, že z karty můžete každý měsíc vybrat ekvivalent pouhých 200 dolarů. Za vše ostatní si Revolut účtuje tučný poplatek.

Zablokovaný účet a žádné dovolání

Největší problém této služby tkví ale v něčem úplně jiném. Revolut totiž bez vysvětlení blokuje lidem účty i s veškerými jejich prostředky. A to v situaci, kdy ty samé uživatele vyzývá, ať si na jeho účet posílají výplaty či příjmy z podnikání. Jakmile však taková větší transakce proběhne, obvykle dojde k zablokování účtu s tím, že převod je podezřelý (ačkoliv původce je zcela zřejmý a transparentní) a že je třeba poskytnout dokumenty, které deklarují legálnost těchto prostředků. Inu, je to zvláštní, ale finanční zákony jsou dnes zkrátka přísné. Tedy dokumenty zašlete. Čekáte den, čekáte dva dny, čekáte týden. A nic se neděje. Zkusíte napsat na podporu – a zjistíte, že vás odřízli. Ano, nemáte doslova žádného dovolání. Nikde není k dohledání žádný email, na sociálních sítích odpovídají roboti, ať se obrátíte na podporu v aplikaci, která záměrně nekomunikuje. Čas plyne, Revolut má vaše prostředky – a stále se nic neděje.

Časem se smíříte s tím, že své peníze možná už nikdy neuvidíte. Chce si je snad Revolut nechat? Tato společnost má nejasné sídlo. Operuje z Velké Británie a údajně získala litevskou bankovní licenci. Banka to ale oficiálně stále není. S Českou republikou nemá nic společného, až na to, že odsud láká klienty. Pokud tak byl Revolutem zadržený obnos významný, nezbývá než se obrátit na soudy v Anglii a připravit se na složité dokazování. Pokud ne, asi na to s jistou pachutí zapomenete a necháte Revolutu “vydělat”.

Že jde o výjimečné případy? Nenechte se vysmát. Zadejte si do googlu sousloví “blocked Revolut account” a pusťte se do čtení příběhů beznadějných lidí, kterým tito vykukové sebrali veškeré úspory.

Napojení na Rusko

Než by je teoreticky vysoudili zpět, firma dost možná zkrachuje a neuvidí nic. Pokud jste dosud nevěděli, na čem Revolut vydělává, pak už to víte. Také proto může rozdávat 300 Kč za doporučení klienta a proto je jím zaplevelený celý internet.

List The Telegraph už informoval, že Revolutu hrozí ztráta evropské bankovní licence z důvodu, že jeho zakladatel Nikolaj Storonskij je napojen na vrcholné představitele Ruska. Jeho otcem je ředitel jedné z divizí státní společnosti Gazprom.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 168 Prumer: 2.2]

32
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pavel
Host
pavel

REVOLUT mě již několik týdnů bombarduje žádostí o aktualizaci osobních dokladů.
I přes to, že jsem to opakovaně učinil, stále mě upomínají a vyhrožují ukončením možnosti používat svoje peníze od července 2022.
Jsem s nimi nespokojen, protože nevím, zda mi nakonec peníze z účtu nezmizí, nebo k nim nebudu mít přístup.
Zřejmě je převedu jinam.

Ondra
Host
Ondra

Proč tu píšete takové nesmysly?? Jaké tučné poplatky za vyšší výběr? Pokud chci vybrat víc než je limit, zaplatím POUZE 2% z vybrané částky. Podpora funguje rychle a vše vyřeší a nikdo nikoho neokrádá. Kdo je majitelem našich bank? Koho to zajímá? Klienty určitě ne. Píšete opravdu sračky, vycucané z prstu.

Ondra
Host
Ondra

Jinak používám revolut dva roky a nemám žádné problémy. Neplatím nesmyslné poplatky jako např. za přijetí platby nebo odeslání platby. Jasně je v podmínkách napsáno, že do 4500,- měsíčně je výběr zdarma, pak pouze 2% z vybrané částky nad tuto. Převody zdarma, placení kdekoli zdarma, převody měn do 25 tis také zdarma. Lidi, co tu píšou o zadržování peněz a další články, na to Revolut již reagoval, NEUVEDLI SVŮJ VARIABILNÍ SYMBOL !! Revolut má totiž jen jedno číslo účtu, resp. každý klient, a každý má svůj var. symbol pro rozpoznání. To je vše. Než si něco pořídím, tak si o… Číst vice »

Vejn
Host
Vejn

Kdo z vás si při sjednání jejich služeb přečetl jejich kompletní obchodní podmínky od shora dolu.?

Ondřej
Host
Ondřej

Také jsem si myslel jak je Revolut super, doporučoval jsem jej všude, až do událostí z tohoto týdne! Revolut je neseriozni firma, zadržují bezdůvodně peníze tisícům lidem, najděte si to na netu, twitteru (@revolutscam), je to dokonce na Wikipedii. Lidé pak nemají ani na placení účtů, kdy si na Revolut nechávali posílat výplaty – to je vůbec nezajímá. Lidé se ponižují, prosí je ať jim účty odemknou.. nikdo se s nimi ale nebaví a není jak je kontaktovat. Moje osobní zkušenost je taková, že mi před 3mi dny zamkli účet kvůli “podezřelé aktivitě”. A to jen proto, že jsem přihlásil… Číst vice »

Vilém Baczko
Host
Vilém Baczko

Maximalni mesicni vyber 200 USD (nebo dokonce EUR) je jasne uveden v podminkach Revolutu. Kdo potrebuje vybirat vic, muze si poridit premiovy ucet. A za druhe, neni nahodou hlavnim ucelem karty Revolut platit touto kartou, a ne si s ni vybirat z bankomatu?

Jirka
Host
Jirka

ale proč kradou – zablokovat bezdůvodně účet je krádež a ještě předstírat, že kontrolují moje příjmy. Po měsíci na nic nepřišli a mám mít strpení. Na účtu 4000 Kč a ty mi zablokovali. Jsem nový klient.

Pavel
Host

Poslal jsem si na Revolut 990E, žádné ověřování, z účtu, který nebyl registrovaný. A nic. Vybral jsem si v Rakousku 3x 50E z bankomatu, 2x zaplatil 2E, jednou zdarma. Po každém obratu přijde potvrzení. Okamžitě. Nějak si nemám na co stěžovat.

Marek Čubík
Host
Marek Čubík

Přez Revolut jsem naposílal hrubě přes půl milionu Kč, spíš blíže ke tříčtvrtě. V různých mněnách a vždy k naprosté spokojenosti. Best kurzy a celosvětové bankovní převody zdarma. Tohle nemá obdoby. Plus jak už tu někdo psal tak jsou i celosvětově výběry ze všech bankomatů do 200eur zdarma. Když si zaplatíte premium účet tak do 400eur. Zaplacení prémiového účtu jsem provedl z peněz ušetřených na převodu z eur na koruny již při první výplatě která mi na Revolut přišla. Opravdu tam je tam rozdíl klidně 2000czk oproti mojí Moneta money bank při převodu cca 4000 eur. Za rok to udělá… Číst vice »

Franta
Host
Franta

Nejhorší je, že když začnou “ověřovat” původ vašich peněz, kterým samozřejmě nic není, jen jste jich poslali víc nebo z jiného účtu, přestanou s vámi absolutně komunikovat. Neozve se vám ani ten pověstný bot. A pak skutečně není žádného dovolání, jste vystaveni jen a pouze libovůli šikanovaným a šikanujícím zaměstnancům Revolutu, viz zde https://www.reddit.com/r/Revolut/comments/ae6buo/revolut_locked_my_account_and_blocked_me_on/

Kubina
Host
Kubina

Ekvivalent 200USD sa týka vyberov z bankomatov bezplatne kdekolvek na svete. Stále niečo o čom vačšina uživatelov českých bánk može len snívať. 1. Pokial je vám to málo možete využit starý dobrý cashback, pretože karetné transakcie nie sú obmedzené žiadným horným limitom. 2. Aj po prekročení tohto limitu: to znamnená, že si pri vybere z bankomatu Revolut učtuje 1%, čo je stale o 2-7% ako by ma to vyšlo napriklad z kartou od KB! PS: Bol moment kedy mi na Revolute pristalo cez 250K CZK (dedičstvo v €, ktoré by pri prevode na CZK učet znameno 8000CZK dárek pre banku)… Číst vice »

Mirek
Host
Mirek

Je super, že tu píší lidé, jak je Revolut skvělý, když ho sotva používají. Článek je stoprocentně pravdivý – tyto věci se dějí, a to čím dál tím častěji. Internet je toho doslova plný. Ve Velké Británii už proti Revolutu běží policejní vyšetřování – prostě klientovi ztratili 70000 liber. https://www.businesstelegraph.co.uk/revolut-in-spotlight-over-missing-70k-police-look-into-rogue-payment-at-digital-bank/ Jinak další podezření míří na to, že Revolut naopak cíleně nechává procházet špinavé peníze kriminálních skupin. Oproti tomu šikanuje běžné uživatele, aby vypadal, že “to hlídá”. https://www.telegraph.co.uk/technology/2019/03/01/revolut-faces-fca-probe-compliance-failing/ A to, že se Revolut chová jako sekta a šikanuje zaměstnance, už je jen třešničkou na dortu. https://www.wired.co.uk/article/revolut-trade-unions-labour-fintech-politics-storonsky Pokud tomu věřit nechcete, dál… Číst vice »

Radek Hulán
Host
Radek Hulán

Jo, to se opakuje už několik let, takového nářky.
Zajímavé je, že problém mají jen vyčůránci.
Někdo si založí Revolut, sosá z toho benefity z kreditky a pak si ty peníze hned přeposílá.
Revolut mu to blokne a ověřuje jej.
Musí -> praní špinavých peněz.
Neslyšel jsem, že by řešili normální lidi.

Dělat toto (třeba) v Raifce, člověk taky dostane telefonát od bankéře.

Mirek
Host
Mirek

Řekl oficiální, byť nepřiznaný ambasador Revolutu v České republice.

Escobar
Host
Escobar

Revolut používám přes 2 roky a hodně by mě zajímalo kdo tento článek psal. Je to primárně karta na denní placení případně v případě vycestovaní velmi užitečná věc. Že bych si sem převedl všechny úspory by mě ani ve snu nenapadlo. Beru to stejně jako valná většina uživatelů jako virtuální peněženku a v peněžence přece nenosíte všechny své úspory ale máte tam max pár tisíc na denní/týdenní výdaje a pak jednoduše jedním kliknutím peníze dobijete. Nehledě na výhody pro zahraničních platbách v dolarech a eurech jsou rozdíly v kurzech a poplatcích oproti domácím bankám kolikrát i v desítkách procent.

Jan
Host
Jan

Revolut máme celá rodina a jsme spokojeni. Často cestují a hodně využívám platby v zahraničí a o žádných tučných poplatcích za výběry a platby nevím. Podpora v mém případě funguje bleskově. Celý článek na mě působí jako zakázka od českých bank, u kterých se lidem o takových službách může jenom zdát.

Jura
Host
Jura

Taky používám od samého počátku a nikdy žádný problém a vždy mi píše osoba ne boot 🙂

Marián
Host
Marián

Komu vy odvádzate dane ? Z neoverených peňazí? To je nezákonné. Vy ste spolupáchateľia! Biele kone!

Marián
Host
Marián

Je to zámer zotrocit ľudí! ! Testujú populáciu ! Na zdržanie alebo zadržanie financií má právo len vyššia súdna moc!! Inak sa jedná o krádež!

Jirka
Host
Jirka

Asi to někdo jako já musí odskákat za ostatní. V letadle se taky hromadě lidí daří 🙁 Čekám na prověření dokumentů již 4 měsíce. A to mi blokují pouze 4000.- Víc tam nemám

Ender
Host
Ender

Revolut je super do doby než vám zamknou bezdůvodně účet a nikdo se s vami nebude bavit. Osobní zkušenost.

Simona
Host
Simona

P právě řeším to co bylo napsané v článku že mi zablokovaly peníze a nemůžu se dovolat prostě na podpoře nekomunikuje už je to víc jak týden a furt jsem se tam nemohla nedokázala přihlásit

Louis
Host
Louis

Ano, děje se to, například toto fórum je docela děsivé. když si směníte pár stovek, asi se nic nestane, ale oni zadržují výplaty celé měsíce, beze slova vysvětlení
https://community.revolut.com/t/accounts-of-many-random-users-unexpectedly-locked-and-under-review-for-weeks-and-even-months/99963/40

Gas-O
Host
Gas-O

Taky používám revolut dost dlouho a žádný problém nemám. Navíc lze kartu připojit na garmin pay, apple pay a google pay, což neše strašně pružné banky stale nedokázali. Aplikace je to povedená a rozhodně bych neširil poplašné zprávy.

Tomáš
Host
Tomáš

Revolut využívám už několik let a nikdy s ním nebyl problém. Chce to jen číst podmínky a řídit se jimi.

Bewitz
Host
Bewitz

Stalo se mi to samé. Revolut bez vysvětlení blokuje mé peníze a odřízl mě od veškeré podpory. Jsem zoufalý a nevím, co mám dělat.

imat
Host
imat

Obyčejně do diskuzí nikdy nepíšu, ale prosím vás, než začnete strašit lidi ohledně údajném podvodném jednání této neobanky, přečtěte si o tom více než jeden článek z prvních výsledků Google. Revolut používá více jak 4 miliony lidí po celém světě a někteří roky, a to bez problémů. A ano, Revolut měl poslední dobou potíže a ‘stále se s nimi pere’.. několikrát prověřován ohledně bezpečnosti, odliv jejich hlavních compliance zaměstnanců, jejich reklamy… která digitální firma však ne, že. To, o čem vy mluvíte, má ale jedno hlavní zapříčinění. Společnost se už právě delší dobu snaží vypořádat s bezpečnostními a compliance postupy,… Číst vice »

Fuck russians
Host
Fuck russians

Jde pouze o primitivní ruskou propagandu.

Jack
Host
Jack

Doporučuji, abyste si to přečetl hlavně vy a celé, né ve useknuté verzi pro neplatící.

Jan
Host
Jan

at he to jak chce, když chtějí zamknout účet, mají to udělat transparentně hlavně těm lidem odpovídat. Je mi úplně jedno jaké mají problémy – pokud přijdu o c tisíce a nikdo se ssemnou nebaví, podezření z podvodu je logicky krok.

Jirka
Host
Jirka

Mne už šetří dokumenty měsíc. Účet se 4000 mi zablokovali. A stále šetří. Podle mne to jsou podvodníci. Převedl jsem na kartu 9000 a nakoupil s ní v Německu doplňky na auto. Nic víc jsem nestihl.

Ondřej
Host
Ondřej

Obraťte se na finančního ombudsmana, také to mám v plánu pokud mi neodemknou brzy účet: https://www.financial-ombudsman.org.uk/