Steam vstupuje na čínský trh. Nabídne pouhých 40 her

Pomalu, ale jistě se konkretizují plány na oficiální spuštění distribuční platformy Steam v Čínské lidové republice. Valve na projektu spolupracuje s místním herním vydavatelem Perfect World, což je podmínkou, aby obchod získal vládní licenci. Vše se zdá být na nejlepší cestě, protože už byl odhalen první trailer a dokonce seznam s – považte – 40 tituly, které budou na čínském Steamu k datu spuštění k dispozici.

Nezávisle na západním Steamu

Možná se ptáte, proč Číňané nepoužívají normální Steam. Odpověď je prostá: používají, a to ve velkém. Na konci roku 2018 bylo na této platformě více než 30 milionů registrovaných čínských účtů. Číňané si zde ale nezískali nejlepší pověst, zejména pak v multiplayerových titulech, protože se ukázalo, že jejich běžnou praxí je cheatování.

Problematičtějším faktem z hlediska Valve ale je, že klasický Steam nemá licenci od čínské vlády. Proto panovaly obavy, že ho úřady mohou kdykoliv zablokovat. To by pro Valve bylo možná větší ranou než tolik diskutovaná konkurence v podobě Epic Games Store. A právě proto vzniká čínská odnož, která bude podle společnosti Perfect World “takřka kompletně nezávislá na regulérním Steamu”.

PUBG v nabídce chybí

Zatím není známo, kdy přesně bude Steam v Číně oficiálně spuštěn, ale podle některých zdrojů se bude jmenovat Zhengqi Pingtai, což v překladu znamená Steam Platform.

Čínský Steam si pravděpodobně s místními úřady užije slušné handrkování o každou hru, kterou bude moci zařadit do katalogu. To je také důvod, proč nebude začínat s několika tisícovkami titulů, které jsou k dispozici na běžné verzi, ale s pouhou čtyřicítkou vyvolených. A jaké že kousky se to do zahajovací sestavy dostaly? Kromě Dota 2, Subnauticy či FTL to je také český Euro Truck Simulator 2. Bohužel pro Číňany (a také všechny ostatní) v nabídce chybí jejich oblíbený Playerunknown’s Battlegrounds, takže budou muset zatím cheatovat na západních serverech.

https://www.youtube.com/watch?v=F7-riIWqzR0

40 startovních her pro čínský Steam

 1. Romance of the Three Kingdoms XIV
 2. Euro Truck Simulator 2
 3. Overcooked 2
 4. Dead Cell
 5. Two Point Hospital
 6. Subnautica
 7. Unruly Heroes
 8. Scrap Mechanic
 9. Raft
 10. One Shot
 11. Dragon Cliff
 12. Conqueror’s Blade: Frontier
 13. ABZU
 14. Luna The Shadow Dust
 15. Risk of Rain 2
 16. Touhou Luna Nights
 17. DYING: Reborn
 18. Descenders
 19. Faith of Danschant
 20. Hidden Dragon: Legend
 21. Monkey King: Hero iIs Back
 22. ICEY
 23. GuJian
 24. Home Behind
 25. Bright Memory
 26. Mobile Empire
 27. The Disappearing of Gensokyo
 28. The Scroll Of Taiwu
 29. OPUS: Rocket of Whispers
 30. Chinese Parents
 31. eSports Legend
 32. Shio
 33. Basketball Plan
 34. ROGUELIKE HERO
 35. RPG Maker MV
 36. Manga Maker ComiPo!
 37. Wallpaper Engine
 38. FTL
 39. DOTA 2
 40. DOTA Underlords
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na