Zeminátor – bizarní dobrodružství s hlavním hrdinou Milošem

Občas se objeví hra tak “špatná”, tak svá, která svou ujetostí, humorem či příšerným zpracováním může dosáhnout kultovního statusu. Z mezinárodní scény mě napadá Goat Simulator, o kterém jste nejspíše již slyšeli. Na české herní scéně, pak silně nihilistická dekadentní série adventur Život není krásný, pro které je charakteristické děsivé grafické zpracování, silná dávka černého kanálního humoru a to že byly vždy zdarma. Tvůrcem série adventur Život není krásný nebyl nikdo jiný než Martin Pohl, kterého jistě budete znát pod přezdívkou “Řezník” (v podobném stylu natočil i několik amatérských filmů a nahrál hudbu).

Nejlepší hra na světě, lol,” říká na Steamu Haglaz

Zeminátor, za kterým stojí Richard Haraším, má pak zcela jistě slušně našlápnuto na to stát se kultovní záležitostí na české domácí herní scéně. Splňuje totiž všechny podmínky toho pravého herního braku. Po technické ani grafické stránce ta hra není dokonalá, herní mechanika je velmi jednoduchá, je to prošpikované nekorektním humorem, nadsázkou, bizarností a silnou politickou satirou zaměřující se na osobnost prezidenta České Republiky a jeho politické okolí.

69/10 odběratelů doporučuje! Úžasná ,,family-friendly” střílečka o (naší politické situaci xd),” píše na Steamu papousek_CZ

Na první pohled to graficky připomíná stylizaci do Hotline Miami, herní náplní to má neblíže ke hře Hatred. Zhostíte se zde role hrdiny prezidenta Zemana, jehož cílem je zachránit Českou republiku a tedy postřílet co nejvíce novinářů, kteří před vámi utíkají, k čemuž vám poslouží široký arzenál zbraní. Vedle novinářů budete mít příležitost zatočit i s pražskou lumpen kavárnou a dalšími politickými rivaly pana prezidenta. Při honech na “nepřátele státu”, si ale budete muset dát pozor, abyste moc nezakopávali o překážky, jinak se může stát, že upadnete a je konec hry.

Tato hra je novinářská smrt , hlavně se neflákejte tvůrci a fixujte a vytvářejte! Na téhle hře si totiž chci zničit život!, píše uživatel steamu Oposing Force

Humor, podle toho co jsem viděl, je všudypřítomný a to od volby obtížnosti (vybíráte si kolik nemocí Zeman má mít) až po achievementy (státní vyznamenání). Jde vidět, že autor rozhodně dobře sleduje mediální politickou scénu a na celé hře jde vidět poctivý kus práce. Jsem skutečně nadmíru zvědavý, zda si tento český bizárek najde své publikum. Něco mi říká, že šanci to má, protože politická satira je pro nás stejně typická, jako ponožky v sandálech.

Tip na článek:  Vyšla hra PussyWalk II. Tentokrát prezident vrávorá k urně

Chcete-li si Zeminátora vyzkoušet, můžete si stáhnout demoverzi.

Zeminátor – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na