Oznámeno skvěle vypadající sci-fi RPG The Outer Worlds. Připomíná mix Falloutu a Mass Effectu, podívejte se na záběry z hraní

Přestože bylo oznámení nového RPG od vývojářského studia Obsidian Entertainment dopředu avizováno, musíme se přiznat, že něco tak působivého jsme nečekali. The Outer Worlds vypadá jako nesmírně vyspělá a plnohodnotná hra, na které si pošmáknou zejména fanoušci Falloutu, ale podle prvních záběrů z hraní by se mohla líbit také milovníkům Mass Effectu.

Předně je dobré říct, že nejde o izometrické RPG, čehož se vzhledem k tomu, že hra vzniká coby nezávislý titul, mnozí obávali. Po vzoru Fallout: New Vegas se hraje z pohledu vlastních očí a dle traileru nabídne dynamické přestřelky.

Pozitivní zprávou je také to, že The Outer Worlds nekopíruje svůj zjevný vzor Fallout příliš okatě. Neodehrává se v postapokalyptickém světě, nýbrž jen v ponuré budoucnosti a spíše se ohání přednostmi legendární série jako je břitký humor a silná stylizace.

Ponurá vize budoucnosti The Outer Worlds hovoří o lidstvu, které dobylo vesmír, ale jako obvykle dojelo na nenasytné megakoncerny, které polepily reklamou vše, co bylo možné. Opticky hra připomíná sci-fi klasiky z padesátých a šedesátých let.

Vývoj The Outer Worlds vedou zkušení Tim Cain a Leonard Boyarsky, kteří patří k duchovním otcům prvního Falloutu. Vývojářský tým má potom spoustu zkušeností z oceňovaného Fallout: New Vegas.

The Outer Worlds má vyjít v příštím roce v dosud neoznámený termín. Hra vzniká pod patronátem labelu Private Division, který patří vydavateli Take Two a jehož cílem je podporovat nezávislou produkci. Na vydání tak s velkou pravděpodobností nebude mít vliv skutečnost, že Obsidian nedávno převzal Microsoft.

The Outer Worlds – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na