Předobjednávky Battlefieldu 5 jsou slabé. Manažer vyzval hráče, aby si hru nekupovali, když se jim nelíbí, ti ho poslechli

Battlefield 5 měl být jedním z hlavních trháků předvánoční herní sezóny, ovšem teď se zdá, že jeho vydavatel, společnost Electronic Arts, musí zachraňovat situaci před nejhorším a ze všech sil se snaží, aby ze hry nebyl propadák. Předobjednávky titulu jsou totiž podle několika různých odhadů velmi slabé.

Battlefield 5 se s jistou nepřízní publika potýká od samotného oznámení před několika měsíci. Tehdy se hra představila velmi efektním trailerem, který prozradil, že se hra vrací do druhé světové války. Jenže nejrůznější efekty, přehnaná barevnost a především nadměrná angažovanost žen spoustu hráčů naštvala, protože toto podle nich nepředstavuje autentický zážitek z bojišť druhé světové války. Na tom jim jeden z šéfů Electronic Arts, Patrick Söderlund, opáčil, že když se jim hra nelíbí, kupovat si ji přeci nemusí. Inu, zdá se, že ho hráči uposlechli.

Jde přitom o toho samého Söderlunda, který právě oznámil rezignaci na svůj post a odchod z Electronic Arts. V analytických kruzích se už horečně spekuluje, že tento odchod rozhodně nebyl dobrovolný, a pokud nešlo přímo o onen nešťastný výrok, tak rozhodně o to, že EA už podruhé v řadě hrozí, že nezvládne uvedení svého největšího titulu v roce na trh. Loni to bylo Star Wars: Battlefront 2 a nyní Battlefield 5. Za obě hry byl přitom Söderlund přímo zodpovědný.

Battlefield 5 - screenshoty
« 1 z 12 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Damik
Host
Damik

Podle mého názoru by se měli snažit udělat něco podobného jako call of duty 1-5 kromě 4 když už sahají na 2 sv válku když udělají něco podobného jako v beatlefildu 1 z první světové samopaly kulomety apod nemůžou se divit že s toho vyjde sračka

LS
Host
LS

Online hraní se většinou vyhýbám ale to neznamená že bych nehrál vůbec žádnou online hru. Každopádně titul Battlefield je pro mne jedna z mála co mne vážně baví a nezajímám se u ní o kampaň ale právě na opak.Battlefield 1 jsem si kupoval ještě před vydáním a kampaň jsem dohrál teprve asi před třemi týdny když nešel skoro dva dny internet jinak bych ji ani nedohrál asi nikdy.Když byla oznámena pětka tak jsem ani minutu neváhal a hned si ji koupil protože je to prostě Battlefield a nemůžu se dočkat až hra vyjde. Co se týče kritiky ohledně thrilleru tak… Číst vice »

Nomad
Host
Nomad

Těžko brát vážně člověka, který nezná rozdíl mezi trailerem a thrillerem.