Na protipirátskou ochranu Denuvo je opět spolehnutí. Zachránila vánoční byznys

V průběhu letošního roku se zdálo, že si obávanou protipirátskou ochranu Denuvo piráti namazali na chleba. Tuto ochranu se jim totiž u řady velkých her podařilo relativně rychle prolomit, což bylo dříve nemyslitelné.

Teď se ale zdá, že Denuvo zavedlo nové ochranné mechanismy, které jsou pro piráty opět tvrdým oříškem. Vydavatelé her, kteří Denuvu dále věřili a ochranu použili ve svých titulech směřujících na vánoční sezónu, si mohou gratulovat. Největším titulem, který se podařilo uchránit, je Assassin’s Creed: Origins (recenze), který však používal ještě druhou, záložní ochranu VMProtect.

Bývalo by ale zřejmě stačilo samotné Denuvo. To totiž nebylo prolomeno ani v případě dalších předvánočních hitů jako Sonic Forces, Injustice 2, Football Manager 2018, Need for Speed Payback (recenze) a Star Wars Battlefront 2 (recenze).

Podzimní hity padly

Je to zajímavý posun, protože podzimní várka velkých her tak dobře nedopadla. Denuvo bylo za pouhý den prolomeno u her jako FIFA 18 (recenze), Total War: Warhammer 2 (recenze), South Park Fractured But Whole a Middle-earth: Shadow of War (recenze).

Samozřejmě je nejspíše jen otázkou času, kdy se pirátům podaří prolomit i aktualizovanou verzi Denuva. Softwaroví inženýři z Rakouska, odkud Denuvo pochází, ale jistě také neskládají zbraně a chystají další vylepšováky. Nekonečný boj tak může pokračovat. Jedno je ale jisté: dosud žádná ochrana nebyla pro piráty takovou překážkou.

Bohužel však na extrémní protipirátská opatření mnohdy doplácejí hráči, kteří si hry poctivě kupují. Naposledy měli problémy hráči titulů od společnosti Warner Bros. Tituly Batman: Arkham Knight, Middle-earth: Shadow of War a Mad Max se nemohly připojit na autentizační servery Denuva a nějakou dobu je tak nebylo možné vůbec hrát.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na