Red Dead Redemption 2 prodalo 17 milionů kopií. Za dva týdny tak překonalo první díl

Vydavatelská společnost Take Two má důvod k oslavám. Red Dead Redemption 2 se totiž nadále prodává fantasticky. Za první dva týdny hra dosáhla na 17 milionů vyexpedovaných kopií, což je ohromující číslo. V takové doufali asi jen ti největší optimisté.

Už první Red Dead Redemption bylo úspěšnou hrou, ale od roku 2010 až dosud se ho prodalo “pouhých” 15 milionů kusů. V případě druhého dílu se přeci jen čekalo svižnější tempo prodeje, ale že nabere takovou trajektorii, to rozhodně jasné nebylo. Take Two ještě před vydáním upozorňovalo, že RDR 2 nebude tak úspěšné jako GTA 5.

GTA 5 mimochodem v minulých dnech překonalo hranici 100 milionů prodaných kusů. Hra však vyšla už v roce 2013 a později byla portovaná na PC a novou generaci konzolí. Navíc si vysoké prodeje udržuje stabilně a velkou část z oné “stovky” zaznamenala až v posledních letech.

Red Dead Redemption 2 (recenze) tak má našlápnuto k tomu, aby byl jednou prodávanější než GTA 5 a tím pádem ho vystřídal v pozici komerčně nejúspěšnější hry všech dob. RDR 2 totiž zatím vyšlo pouze na Playstation 4 a Xbox One. Pravděpodobně ho ještě čeká verze pro PC a nejspíš také vydání na nové generaci konzolí, která by se mohla objevit v příštích dvou letech. Navíc se teprve chystá multiplayerový mód Red Dead Online, který přiláká řadu dalších hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na