Zážitky v oblacích. Let balónem nebo seskok padákem vás nezklamou

V dnešní době je velmi oblíbené obdarovávat své blízké, ale i sebe sama zážitky nejrůznějších podob. Jedna kategorie však mezi nimi dlouhodobě vyčnívá. Jsou to letecké zážitky neboli zážitky, které vás vynesou až do oblak a poskytnou zcela odlišnou perspektivu vnímání světa.

V drtivé většině případů platí, že jsou to zážitky nezapomenutelné, mnohdy dokonce iniciační, tedy takové, které vám pomohou objevit novou vášeň, jíž se budete dlouhodobě věnovat. Mnoho zkušených parašutistů začínalo právě tak, že jim někdo věnoval seskok padákem.

Vyhlídkový let balónem

Nemusíte na to jít ale hned tak zhurta. K nebesům se můžete podívat také na palubě horkovzdušného balonu. Zážitek je to zcela bezpečný, a přesto mimořádně intenzivní. Ten moment, kdy posádka konečně zažehne hořák, vy začnete stoupat vzhůru do letové výšky a vše na zemi se postupně zmenšuje, si budete pamatovat ještě dlouho. Tam nahoře se pak necháte unášet větrem, budete se kochat krajinou pod vámi a užijete si úžasného klidu. Let balónem je zážitek jedinečný v tom, že snad ještě nikoho nezklamal. Dopřát si ho navíc můžete prakticky po celé České republice.

Tandemový seskok padákem

Seskok padákem je zážitkem jiného druhu. Je zážitkem z nejadrenalinovějších, ale také nejkrásnějších. Přesto ho jako dárek doporučujeme volit s rozmyslem. Ne každý ho chce absolvovat, ale pokud jste o něm někoho dříve slyšeli mluvit ve spojení s tím, že by ho chtěl vyzkoušet, nemůžete ho obdarovat lépe. K seskoku padákem nepotřebujete zkušenosti, bohatě vám stačí trocha odvahy. Nebojte, nebudete v tom sami – od toho jsou tu tandemové seskoky, kdy z letadla vyskočíte na zádech instruktora. Pokud vás tato vášeň chytne, můžete se ale samozřejmě začít věnovat také samostatným seskokům.

V každém případě se vám hodí specialista na letecké zážitky, který vás do tohoto světa zasvětí a poradí s osvědčenými zážitky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na