Diablo 4 potvrzeno. Jen ne tak, jak by si Blizzard přál

Už čtvrtý díl legendární série akčních RPG je podle všeho na cestě. Diablo 4 bylo de facto potvrzeno – jen poněkud zvláštním způsobem, který si Blizzard pravděpodobně nepředstavoval. Zmínka o něm se totiž objevuje v upoutávce na chystanou knihu The Art of Diablo, která má vyjít 3. listopadu, tedy přímo po BlizzConu, kde se očekává oficiální potvrzení Diabla 4.

S více než 500 artworky z Diabla, Diabla II, Diabla III a Diabla IV prezentuje tato kniha významná umělecká díla, která byla vytvořena pro ikonické akční RPG od Blizzard Entertainment a která celé generaci fanoušků přivodila věčné noční můry,” stojí v anotaci knihy The Art of Diablo.

Překlep je prakticky vyloučen, když jsou jmenovitě uvedeny všechny dosavadní díly série spolu s tím dosud neoznámeným. Knihu navíc připravil interní seniorní zaměstnanec Blizzardu, Robert Brooks.

Reklama na chystanou knihu The Art of Diablo prozradila přípravy čtvrtého dílu.

Blizzard aktuálně čelí nepříjemnému problému, když zabředl do politické přestřelky o demonstracích v Hong-Kongu. Za zmínku o nich znemožnil profesionálnímu hráči vstup do oficiálních turnajů, což komunita nese dosti nelibě a dává to firmě najevo. Poté, co Blizzard zrušil několik menších akcí, se spekulovalo o tom, že raději vynechá i letošní ročník BlizzConu. Ovšem pokud na něj má připraveno oznámení Diabla 4, pravděpodobně se tak nestane. A dá se očekávat, že tato hra negativní hlasy přebije.

Je víceméně veřejným tajemstvím, že Blizzard na Diablu IV už řadu let pracuje. Na povrch vypluly také informace o tom, že už ho ukázal vlastním zaměstnancům. Fanoušci se na jeho oznámení těšili už na loňském BlizzConu, kde se následně dočkali velkého zklamání, když bylo představeno pouze nevalně působící mobilní Diablo Immortal. Mimochodem také věc, za kterou to toto kultovní studio od komunity tvrdě schytalo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 3.1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lol
Host
lol

Však ANO všichni přeci máme mobil a na ně se DIABLO 4 chystá ostatně oznámil to sám Blizzard už před rokem NE? 😀
Jako na PC to rozhodně nebude

Dahakere
Host
Dahakere

Takže nic potvrzeno není, jen víme, že se na Diablu dělá. Což víme už dávno. 🙂