Blizzard chystal střílečku Starcraft. Zrušil ji prý kvůli Diablu 4 a Overwatch 2

Když se jeden ze seniorních zaměstnanců Blizzardu, David Gibson, nechal v minulých dnech slyšet, že Blizzard zrušil neoznámený titul, který byl ve vývoji přibližně dva roky, začalo se v internetových fórech bouřlivě diskutovat o tom, jaký že projekt to asi byl. Dobře informovaný server Kotaku to nyní prozradil. Mělo se jednat o akci z prvního osoby z univerza Starcraftu. Magazínu to potvrdilo několik zdrojů.

Tuto střílečku Starcraft bychom ale neměli zaměňovat s projektem Starcraft: Ghost, což byla akce z pohledu třetí osoby, kterou Blizzard zrušil už v roce 2006. Výše zmíněný projekt začal vznikat teprve před dvěma lety a jeho kódové označení znělo Ares. Podle Kotaku by se dal nejlépe popsat jako “Battlefield v univerzu Starcraftu”.

Když vedení Blizzardu projekt zrušilo, vývojářům, kteří na něm pracovali, sdělilo coby hlavní důvod soustředění lidských a finančních zdrojů na značky Diablo a Overwatch. To by odpovídalo nedávným spekulacím o tom, že majitel Blizzardu, společnost Activision, tlačí na toto legendární studio, aby vytvářelo hry s co možná největším komerčním potenciálem. Ten má sice bezpochyby i Starcraft, ale v porovnání se zmíněnými dvěma značkami o poznání menší.

Tip na článek:  Blizzard pracuje na více hrách než kdy dříve. Proč ale žádnou neoznámí?

O co jsme přišli?

Vývojářskému týmu se před zrušením povedlo vytvořit první prototyp, ve kterém mohli terranští mariňáci bojovat proti Zergům. V plánu bylo také umožnit hráčům zahrát si za Zergy. Blizzard hru zrušil teprve před pár týdny, a to přesto, že vypadala velmi dobře. Jediným problémem měl být trochu pomalejší vývoj, což je ale v tomto studiu spíše standardem.

Blizzard se k celé věci vyjádřil jen velmi obecně s tím, že činí rozhodnutí na základě svých hodnot, která jsou nejlepší pro firmu a její hráče.

Začátky projektu Ares

Vývoj akce Starcraft začal v roce 2017 jako experiment, co by se dalo dělat s univerzem Starcraftu v enginu online akce Overwatch. Hlavou projektu se stala jedna z hlavních postav Blizzardu, Dustin Bowder, který předtím vedl vývoj Starcraftu 2 a Heroes of the Storm.

Tip na článek:  Blizzard reaguje na kritiku Diablo Immortal. Slibuje další hry v sérii

Zrušení projektu podle všeho nevedlo k žádnému propouštění. Naopak se zdá, že Blizzardu spíše chybí lidé na pokrytí hlavních titulů, kterými jsou Diablo 4 a Overwatch 2. Každopádně nebyl zrušen pouze Project Ares, ale také dosud neoznámená mobilní hra.

Diablo 4 a Overwatch 2 na BlizzConu?

Všechno zlé je pro něco dobré. Fanoušci sérií Diablo a Overwatch se tak mohou s největší pravděpodobností těšit na nové přírůstky. Podle Kotaku jsou to právě tyto dvě hry, které budou pro Blizzard v příštích letech určující. Alespoň jedna z nich by se mohla představit na akci BlizzCon 2019.

Podle dalších informací má Overwatch 2 disponovat výrazným PvE elementem. Někteří zaměstnanci Blizzardu ho kvůli tomu dokonce srovnávají s Left 4 Dead.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na