Ubisoft na E3 2019: čeká se na hry bohatá show

Foto: Ubisoft

Francouzská vydavatelská společnost Ubisoft se v posledních letech definitivně vyšvihla v jednoho z největších hráčů herního průmyslu, který navíc produkuje atraktivní a mnohdy netradiční hry. Na druhé straně se na něj snáší kritika, že ve svých dlouholetých sériích sází až příliš na jistotu. Přesto musíme říct, že jeho loňská konference na E3 2018 stála za to a podobně zajímavou akci čekáme také letos.

Už dlouho ve vývoji

Ubisoft by ji do značné míry mohl opřít o Skull and Bones, které začínalo jako malý projekt vycházející z námořních bitev Assassin’s Creed IV: Black Flag. Postupem času se z něj ale vyklubala plnohodnotná velkolepá hra, kterou si Francouzi náležitě piplají a neváhali ji proto několikrát odložit. Očekáváme, že ji na E3 2019 předvedou v plné parádě a konečně představí pevné datum vydání, které tipujeme na první čtvrtletí příštího roku.

Dalším velkým projektem, který Ubisoft oznámil už před delší dobou a který je ve vývoji mnoho let, se jmenuje Beyond Good and Evil 2. A také v případě této nesmírně ambiciózní space opery očekáváme, že se letos odhalí přeci jen více a její autoři potvrdí, že se blíží do finiše. Stále je to ale otázka, protože studio Ubisoft Montpellier vedené Michelem Ancelem patří k těm nejmenším v rámci koncernu a práce na tak velkém projektu mu zkrátka trvají.

Beyond Good and Evil 2 má obrovské ambice. Ale ve vývoji už je příliš dlouho…
Tip na článek:  Ubisoft bude vydávat méně her, chce je ale podporovat delší dobu. Potvrzuje tak důraz na službu

Prozrazené AAA tituly

Ubisoft je společností kotovanou na burze a jako taková se musí zodpovídat akcionářům orientovaným na výsledky. Proto každoročně musí vytáhnout nějaký ten blockbuster čerpající z etablovaných sérií. Zkrátka takovou sázku na jistotu. Před časem už firma odhalila Ghost Recon: Breakpoint, o kterém se na E3 2019 dozvíme zcela jistě více. A před pár dny pak anglický Amazon prozradil ještě větší rybu – Watch Dogs Legion. V jeho případě to bude na E3 oficiální premiéra. Obě hry by každopádně měly vyjít ještě letos.

Francouzi se už před časem nechali slyšet, že mezi březnem 2019 a březnem 2020, což je jejich fiskální rok, chtějí oznámit tři až čtyři AAA tituly. Pokud bychom brali nový Ghost Recon a Watch Dogs za dva z nich, stále nám jeden až dva zbývají. Je otázkou, zda si Ubisoft nenechává něco na srpnový Gamescom. Ale kdo ví, třeba ten nový Splinter Cell, o kterém se mluvilo už loni, oznámí už v Los Angeles. Jisté naopak je, že letos bude chybět zástupce značky Assassin’s Creed, která si v roce 2019 dává zaslouženou pauzu.

Z těch menších, ale stále atraktivních titulů, se na veletrhu objeví rovněž předčasně uniknuvší Roller Champion, což bude frenetická sportovní hra s vlastními pravidly na kolečkových bruslích.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na