Co čekat od Electronic Arts na E3 2018? Vše se ponese v duchu Battlefieldu 5 a Anthem

Vydavatel Electronic Arts nepatří mezi hráči k těm nejoblíbenějším, protože je proslulý tím, že ze všeho chce vytřískat co největší zisk a mnohdy přitom ztratí ze zřetele hráčský zážitek. Loni se to naplno potvrdilo v podobě Star Wars: Battlefront 2, přičemž se předpokládá, že se z toho EA alespoň částečně poučilo a napříště už nebude tolik tlačit na pilu.

Tip: Sledujte dění z E3 2018 na Gamebro.cz. Nabízíme kompletní pokrytí největší herní akce roku!

Stejně jako Bethesda nebo Ubisoft má také Electronic Arts na veletrhu E3 2018 co ukazovat. Pravděpodobně nejvíce bude společnost tlačit do popředí nedávno oznámený Battlefield 5, a to jak z toho důvodu, že už si ověřila funkčnost konceptu v Battlefieldu 1, ale také proto, aby se vyrovnala marketingovým mašineriím konkurenčních titulů. Ve stejném období totiž vychází Red Dead Redemption 2 a Call of Duty: Black Ops 4. To jsou skutečně těžké váhy, proti kterým bude třeba použít každou zbraň, obzvlášť když první trailer z Battlefieldu 5 byl tak opulentní, že moc nepřipomínal druhou světovou válku, a značnou část potenciálních hráčů to naštvalo.

EA bude Battlefield V tlačit všude možně, aby přehlušilo silnou konkurenci.

Dalším želízkem v ohni, které Electronic Arts drží a hodně si od něj slibuje, je Anthem. Na něm horečnatě pracuje snad každý ve slavném vývojářském studiu Bioware, protože se šušká, že to bude právě (ne)úspěch Anthem, co rozhodne o budoucnosti těchto tvůrců a o tom, zda si v rámci vydavatele udrží autonomii nebo budou rozpuštěni do bezejmenných studií EA, případně propuštěni. Anthem je přitom nesmírně ambiciózní sci-fi online akcí, která by jistě chtěla být podobně úspěšná jako Destiny. Podle autorů ji bude možné hrát i sólově.

Bioware pracuje také na Dragon Age 4, ale vzhledem k výše uvedenému spíše v udržovacím módu. Proto nepředpokládáme, že by se hra v nějaké podobě prezentovala na E3.

Anthem je velkým lákadlem, ale bohužel brzdí vývoj Dragon Age 4.

Co naopak není vyloučeno, to je návrat slavné strategické série Command and Conquer, respektive Red Alert. EA už poskytlo licenci na Red Alert Online čínské společnosti Tencent, která připraví verze pro iOS a Android. Mohlo by jít přitom o koordinovanou činnost, kdy se samotné EA postará o hru z této série pro velké platformy. Nebylo by to nelogické – strategické hry se vrací do módy a například Microsoft už své Age of Empire vzkřísil.

Electronic Arts nedávno koupilo také vývojářské studio Respawn Entertainment, které pracuje na třetím Titanfallu. Je však otázkou, kam s ním EA bude směřovat, protože by se na E3 i později na trh mohl bít s tituly ze stejné stáje, tedy Battlefieldem 5 a Anthem. V Respawn však také pracují na novém Star Wars titulu, který bychom na E3 2018 očekávali spíše. Už jen proto, že mánie kolem Star Wars běží díky neustále novým filmům na plné obrátky a EA coby exkluzivní držitel značky pro vývoj videoher toho zatím moc nepředvedlo. Na vině je také kolaps dlouho vyvíjeného Star Wars projektu, který vznikal v rozpuštěném studiu Visceral Games. Ten nakonec převzalo EA Vancouver a po restartu z něj tvoří (online) hru s otevřeným světem a důrazem na dlouhodobý provoz.

EA toho zatím ze světa Star Wars do videoher mnoho nepřineslo, tak snad se to změní.

Jinak pochopitelně můžeme očekávat sérii novinek kolem tradičních sportovních sérií Electronic Arts jako je FIFA 2019, NHL 2019, NBA Live 2019 a Madden NFL 2019.  Zahálet pravděpodobně nebude ani značka The Sims, která se v rámci čtvrtého dílu dočká oznámení nových obsahů. EA by ale mohlo překvapit a představit rovnou The Sims 5.

Více se každopádně dozvíme na konferenci Electronic Arts, která proběhne 9. června ve 20:00.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na