Gamescom 2017 na Gamebro.cz – to nejzajímavější z veletrhu

Brány letošního ročníku veletrhu Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem se definitivně uzavřely. Opět padl návštěvnický rekord – na chystané hry se přišlo podívat přes 350 000 lidí ze 106 zemí světa. Veškeré dění jsme poctivě pokrývali, ale bylo toho tolik, že nebylo těžké něco přehlédnout. Podívejte se na to nejzajímavější.

Počet vystavovatelů stoupl z 877 v předchozím roce na 919 v tom letošním. Plocha, kterou jejich stánky zabíraly, se zvýšila o 4 % na 201 000 metrů čtverečních. Poprvé Gamescom otevírala německá kancléřka Angela Merkel, která vyzvala k tomu, aby počítačové hry posílily svou roli jako “kulturního statku a prostředku ke vzdělávání”.

Velká oznámení

Gamescom je ze všeho nejvíc show, z čehož vyplývá tradičně relativně malé množství oznámení nových her. V tomto ohledu však byl letošní ročník o dost zajímavější než ten předchozí. Největší peckou bylo oznámení Age of Empires 4, spoustu hráčů potěšilo Anno 1800 (velké preview), které se vrací do historie a značné ambice má také RPG s otevřeným světem Biomutant. V rámci veletrhu, byť na vlastním Xconu, představil Egosoft pokračování vesmírné simulace – X4: Foundations (velké preview). Hodně zajímavá je také budovatelská strategie od Frontieru podle Jurského parku – Jurassic World Evolution.

První dojmy z chystaných her

Na Gamescomu 2017 jsme si vyzkoušeli řadu her. Zatím jsme vám přinesly první dojmy z níže uvedených titulů. Další budou následovat.

Nový Posel Smrti (Black Mirror)

Elex – dojmy z obřího RPG

The Evil Within 2

Assassin’s Creed: Origins

Aquanox: Deep Descent

Pure Farming 2018

Middle-earth: Shadow of War

Spousta novinek

Na Gamescomu se samozřejmě objevily také videa z již oznámených her, stejně jako zajímavé komentáře věhlasných vývojářů. Vše důležité, co se na Gamescomu 2017 stalo, se můžete dočíst v tomto výpise.

Termín Gamescomu 2018

To, že se Gamescom uskuteční i příští rok, je jasné už dnes. Dokonce byl oznámen termín veletrhu. Probíhat bude od 21. do 25. srpna 2018, přičemž úterek bude opět určen pro odbornou veřejnost.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na